Partnerzy serwisu:
Mobilność

Vooom udostępnia planer podróży miejskich, który umożliwia dotarcie do celu na wiele sposobów, łącząc komunikację publiczną z pojazdami na minuty

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
17-06-2020
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Vooom

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Vooom udostępnia planer podróży miejskich, który umożliwia dotarcie do celu na wiele sposobów, łącząc komunikację publiczną z pojazdami na minuty
mat. prasowe
Vooom, aplikacja integrująca na jednej mapie różne środki współdzielonego transportu, wprowadziła innowacyjny planer podróży, który umożliwia zaplanowanie trasy różnymi środkami komunikacji z uwzględnieniem przesiadek, np. z hulajnogi do autobusu, carsharingu czy skutera.

Vooom wprowadził właśnie jedną z najbardziej istotnych aktualizacji od momentu debiutu w kwietniu 2019 r. Oprócz wynajmu bezpośrednio z poziomu aplikacji, użytkownicy mogą teraz skorzystać z innowacyjnego planera podróży. Mieszkańcy miast mogą korzystać z wielu środków transportu – hulajnóg, skuterów, rowerów miejskich, samochodów dostępnych w ramach carsharingu oraz komunikacji publicznej. Zaplanowanie optymalnej trasy i czasu dojazdu w warunkach takiej mnogości opcji może być nie lada wyzwaniem. Dlatego Vooom wprowadził innowacyjny planer umożliwiający zaplanowanie podróży z wykorzystaniem różnych środków transportu co do minuty, łącznie z miejscami przesiadek na mapie. Ponadto użytkownicy Vooom mogą zarezerwować pojazdy do pokonania trasy, a w przypadku wybranych operatorów również je wynająć i zapłacić za nie bezpośrednio w aplikacji Vooom.

– Planowanie drogi w Vooom to ogromna zmiana w komforcie przemieszczania się po mieście. W oparciu o sztuczną inteligencję pozwala błyskawicznie wybrać optymalną trasę i sposób dotarcia do celu. Dzięki integracji na jednej mapie komunikacji miejskiej z flotą prywatnych wypożyczalni użytkownik widzi najbliższej znajdujący się pojazd i może połączyć przejazd tramwajem czy autobusem z indywidualnym transportem współdzielonym, takim jak auto, hulajnoga, rower lub skuter. W aplikacji można również bezpośrednio wypożyczyć wybrane pojazdy współdzielone, np. należące do popularnego w Warszawie operatora innogyGO! na zaplanowaną wcześniej podróż, co znacząco ułatwia i przyspiesza cały proces – mówi Włodzimierz Łoziński, CEO w Vooom.

Planer podróży Vooom dostępny jest nie tylko w aplikacji mobilnej, ale również przez przeglądarkę pod adresem https://vooom.pl/ - zakładka “Pokaż dojazd”. Jest to w pełni funkcjonalne rozwiązanie, pozwalające łączyć różne środki transportu i wyznaczać trasy przejazdów w 12 miastach w Polsce. Vooom prowadzi dalsze prace nad jego rozbudową. W ciągu najbliższych 18 miesięcy w aplikacji będą pojawią się kolejne udogodnienia dla podróżujących. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój oraz realizowany przez Vooom w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Szybka Ścieżka.

Planer w postaci dopasowującej się do preferencji użytkownika mapy umożliwiającej planowanie przejazdów różnymi środkami transportu to narzędzie, które w najdogodniejszy sposób dowiezie nas do celu. Nowatorskie rozwiązanie łączące komunikację miejską z pojazdami na minuty realizowane jest przez Vooom przy wykorzystaniu uczenia maszynowego we współpracy z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych. Z planera mogą już korzystać użytkownicy Vooom używający smartfonów z systemem Android oraz iOS. – Z Vooom korzysta się podobnie jak z Google Maps, czy aplikacji JakDojadę, albo nawigacji samochodowych. Na mapie Vooom wystarczy podać miejsce wyjazdu oraz miejsce docelowe, a zaawansowany algorytm sam zaproponuje optymalną drogę dojazdu, łącznie z przesiadkami do dostępnych przy trasie środków transportu - carsharingu, hulajnóg, skuterów oraz komunikacji miejskiej – wyjaśnia działanie narzędzia prezes Vooom.

Funkcjonujący od ponad roku startup Vooom to jedyna polska platforma oferująca w pełni funkcjonalne rozwiązania mobilności jako usługi (Mobility-as-a-Service, w skrócie MaaS). Oznacza to nie tylko zebranie na jednej mapie samochodów, rowerów, hulajnóg i skuterów na minuty z różnych wypożyczalni, taksówek oraz komunikacji miejskiej, ale również ich wypożyczenie z poziomu jednej aplikacji mobilnej. Vooom kieruje swoją platformę nie tylko do prywatnych użytkowników, ale także firm.

Za sprawą Pakietów Mobilności, pozapłacowego benefitu oferowanego przez Vooom firmy w Polsce mogą zaproponować swoim pracownikom bezpieczne dojazdy do pracy oraz przejazdy służbowe po mieście pojazdami współdzielonymi. - Zarządzanie mobilnością w firmach to już konieczność, szczególnie w czasach, gdy pracodawcy zaczynają dbać o bezpieczeństwo pracowników nie tylko w miejscu pracy, ale również w czasie dojazdu do niej - zauważa Włodzimierz Łoziński. - Przeznaczając część firmowych środków na mobilność firmy mają możliwość elastycznego podejścia do optymalizacji kosztów służbowej floty, jednocześnie dając wszystkim pracownikom możliwość skorzystania z dodatku pracowniczego, redukującego codzienne koszty przejazdów do miejsca zatrudnienia oraz podróży służbowych - dodaje prezes Vooom.

Po czasowym spowolnieniu spowodowanym obostrzeniami w okresie największego zagrożenia epidemicznego analitycy Vooom obserwują wzrost zainteresowania usługami współdzielonymi. Już na początku kwietnia wypożyczenia samochodów dostępnych w carsharingu przekroczyły poziom średniej najmu sprzed pandemii. W maju wzrosło również zainteresowanie skuterami i hulajnogami „na minuty”. Powoli rośnie również liczba osób podróżujących komunikacją miejską.

– Wierzymy, że aplikacja Vooom wzbogacona o możliwość wyznaczania tras przejazdów przez miasto zachęci jeszcze większą liczbę osób do wyjścia z domu i korzystania z innych niż prywatne auta środków transportu. W każdym wyszukiwaniu narzędzie proponuje różne opcje trasy, a użytkownik może wybrać ulubiony pojazd, w którym czuje się komfortowo i bezpiecznie. Bezpłatny dostęp do mapy Vooom, umożliwiającej planowanie podróży pojazdami współdzielonymi i komunikacją miejską, przez przeglądarki stwarza również szansę na współpracę z samorządami i wspólne działania, które przywrócą zaufanie do transportu zbiorowego – podsumowuje Włodzimierz Łoziński.

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5