Partnerzy serwisu:
Mobilność

Triggo w aplikacji Vooom

Dalej Wstecz
Data publikacji:
17-09-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Triggo w aplikacji Vooom
fot. Vooom
Od 2020 r. użytkownicy pakietów mobilności w ramach aplikacji Vooom będą mogli skorzystać z pojazdów Triggo. Futurystyczny mikrosamochód jest jednym z ciekawszych polskich wynalazków ostatnich lat.

Na pewno gdzieś już widzieliście ten czterokołowy, dwuosobowy pojazd. Triggo łączy w sobie cechy motocykla i samochodu. Dzięki zmiennemu rozstawieniu kół może zaparkować na przestrzeni zbyt ciasnej dla zwykłego auta oraz znacznie sprawniej przemieszczać się po zatłoczonych ulicach. W trybie „motocyklowym” rozwija prędkości do 25 kilometrów na godzinę, zaś przy jeździe z w pełni rozstawionymi kołami pozwala pokonywać dystans z prędkością 90 kilometrów na godzinę. Właśnie przechodzi procedurę testową homologacyjną.

Od 2020 r. z polskiego pojazdu miejskiego Triggo będą mogli skorzystać użytkownicy Pakietów Mobilności w ramach aplikacji Vooom. Firmy, które współpracują z aplikacją i zauferują swoim pracownikom pakiety transportowe (na wzór pakietów medycznych, czy kart benefitowych na siłownię) będą miały możliwość przetestowania pojazdu.

– Zwinny pojazd polskiej konstrukcji pozwoli uniknąć korków, a przy tym bezpiecznie i na czas dojechać do miejsca przeznaczenia. Chcemy, żeby jak najwięcej osób w Polsce przesiadło się do samochodów zeroemisyjnych – zachwala Włodzimierz Łoziński, CEO w Vooom.

- Misją Triggo jest pokonanie dwóch ważnych problemów współczesnych metropolii: korków i deficytu przestrzeni parkingowej. Współpraca z Vooom, wiodącą platformą łączącą wszystkie usługi współdzielone na jednej mapie, przyspieszy komercjalizację naszego wynalazku i stworzenie innowacyjnego na skalę światową carsharingu – przekonuje Rafał Budweil Prezes Triggo.

Zgodnie ze statystykami GUS obecnie w Polsce na 1000 mieszkańców przypada ok. 700 samochodów. Większość z nich przez 96% czasu nie jest używana, tylko stoi i zajmuje cenną miejską przestrzeń. Szacuje się, że jeden samochód z carsharingu wypiera nawet do kilkunastu prywatnych aut. Pojazdy przyszłości takie jak dostępny przez Vooom Triggo pozwolą jeszcze lepiej zarządzać infrastrukturą miejską, a zaoszczędzoną w ten sposób przestrzeń oddać innym użytkownikom miasta.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5