Partnerzy serwisu:
Mobilność

Bezpłatny dostęp dla firm na pierwsze urodziny Vooom

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
06-05-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Bezpłatny dostęp dla firm na pierwsze urodziny Vooom
mat. prasowe
Rok po debiucie platforma Vooom zdobyła pozycję lidera branży współdzielonej mobilności w Polsce. Jako jedyna platforma MaaS na polskim rynku umożliwia bezpośrednio w swoim systemie wynajem pojazdów „na minuty”. W maju z okazji jubileuszu firmy będą mogły bezpłatnie zarejestrować swoje konto w aplikacji i przetestować Pakiety Mobilności Vooom, czyli elastyczne budżety na przejazdy po mieście pojazdami różnych operatorów usług współdzielonych.

Vooom to polska platforma MaaS (Mobility-as-a-Service – z ang. Mobilność jako Usługa), która integruje na jednej mapie wszystkie środki transportu współdzielonego, taksówki oraz komunikację publiczną. Dzięki aplikacji wypożyczenie hulajnogi, roweru, skutera czy samochodu to kwestia dosłownie kilku kliknięć, gdyż wynajem pojazdów różnych operatorów odbywa się bezpośrednio na platformie. Vooom, który jest częścią grupy kapitałowej założonej przez Michała Kicińskiego, współtwórcę firmy CD Projekt, właśnie obchodzi pierwsze urodziny. Z tej okazji ogłosił premierę nowego rozwiązania.

- W Vooom wprowadziliśmy rejestrację bezpłatnych kont firmowych, które umożliwią zapewnienie zatrudnionym alternatywnych środków transportu np. hulajnoga, skuter, carsharing w postaci Pakietów Mobilności, czyli elastycznych budżetów na przejazdy dla pracowników. W ten sposób wychodzimy naprzeciw niepewności i trudnej sytuacji, w jakiej znalazło się obecnie wiele biznesów. Pandemia to paradoksalnie dobry moment na wypróbowanie nowego rozwiązania, zwłaszcza w trudnej rzeczywistości gospodarczej. W Vooom wierzymy, że najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej tworzenie. Dlatego już na początku pandemii rozpoczęliśmy działania zmierzające do wypracowania nowych rozwiązań transportowych, które zapewnią naszym użytkownikom komfort i bezpieczeństwo. Nie zwalniamy tempa. – zapewnia Włodzimierz Łoziński, CEO w Vooom.

Bezpłatne podłączenie na platformie daje firmie natychmiastowy dostęp do wszystkich zrzeszonych w ramach MaaS operatorów w całej Polsce. Wśród partnerów Vooom znajdują się czołowi gracze polskiego rynku miejskiej mobilności – iTaxi, innogygo!, Hop.City, Blinkee, ING Bank Śląski, Triggo oraz AXA, co daje szansę na kompleksową obsługę nawet wymagających klientów. Wystarczy, że pracodawca zasili konta pracowników funduszami na przejazdy i może korzystać z Pakietów Mobilności w ramach swojej działalności biznesowej.

Oferta Vooom to nie tylko umożliwienie pracownikom alternatywnego, indywidualnego dojazdu do pracy, ale również skuteczny sposób optymalizacji comiesięcznych kosztów transportowych. Pozwala uniknąć ryzyka związanego z długoterminowymi umowami leasingowymi lub najmu oraz ich obsługą, a jednocześnie zapewnia stały dostęp do indywidualnego transportu dla tych biznesów, których nie da się prowadzić w pełni zdalnie. Vooom umożliwia również rezygnację z posiadania stałej floty samochodowej, w zamian za to oferując środki transportu „na żądanie” z elastycznymi i łatwiejszymi do rozplanowania budżetami.

Z wyliczeń Vooom wynika, że przesiadka do pojazdów współdzielonych i rezygnacja z zaledwie jednego służbowego auta w skali roku może obniżyć koszty funkcjonowania firmy nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na samej racie leasingu lub wynajmu długoterminowego korzyść wynosi co najmniej 1,8 tys. zł miesięcznie przy założeniu, że średnie miesięczne koszty stałe samochodu klasy kompaktowej w leasingu lub wynajmie długoterminowym wynoszą od ok. 1900 zł nawet do ponad 2300 zł, a Pakiet Mobilności Vooom – zaledwie 112 zł. Kolejne oszczędności przynoszą rachunki na paliwie – dla 1 auta to kolejne kilkaset złotych możliwe do zaoszczędzenia. Znacznie korzystniej wypadają również koszty wejścia i wyjścia. W przypadku leasingu auta za 90 tys. zł wkład własny wynosi od 5000 zł, a wykup końcowy auta to kolejne 1000 zł lub więcej, jeśli zdecydujemy się, aby jego wartość była wyższa niż kilka procent. Za wdrożenie jednego pakietu Vooom normalnie firma zapłaci 42 zł, a obecnie koszt wejścia na platformę wynosi 0 zł. Środki na Pakiety Mobilności w większości przechodzą na kolejny miesiąc, a w sytuacji lockdownu ratę za samochód stojący w garażu lub na firmowym parkingu trzeba nadal płacić.

Firmy inwestują w samochody służbowe, zakładając ich intensywną eksploatację. W rzeczywistości nawet przed wybuchem pandemii większość z nich wykorzystywana była zaledwie przez 5% czasu, pozostałe 95% zajmując miejsce na parkingu i generując dodatkowe koszty. Obecnie, kiedy praca zdalna stała się powszechna, ich użycie może spaść jeszcze bardziej. Dlatego zamiana leasingu lub najmu na Pakiety Mobilności od Vooom to idealne rozwiązanie nawet dla przedsiębiorców, którzy pokonywali rocznie więcej niż 20 tysięcy kilometrów. Długotrwała izolacja społeczna podczas największego zagrożenia epidemicznego sprawiła, że mieszkańcy mają coraz większą potrzebę wyjścia z domu i spotkań ze znajomymi. Równocześnie coraz więcej biznesów funkcjonuje online, a pracownicy wykonują swoje obowiązki z domu, co zmieniło powszechne nawyki i potrzeby związane z przemieszczaniem się. Mobilność jako usługa może stać się niezwykle istotnym elementem nowej rzeczywistości, zwłaszcza gdy minie największe zagrożenie zakażeniem. Umożliwi podróże prywatne i służbowe oraz przewóz sprzętu i towarów bez konieczności posiadania i utrzymania pojazdu.Wszyscy partnerzy Vooom pracują nad propagowaniem proekologicznych rozwiązań transportowych opartych na pojazdach współdzielonych oraz elektromobilności, w tym ING Bank Śląski, który na początku 2020 roku zainwestował w Vooom 1 milion złotych. Już w pierwszym miesiącu izolacji Vooom intensywnie włączył się w działania na rzecz stworzenia tzw. transportu kryzysowego, czyli platformy umożliwiającej dostęp do szerokiej oferty transportowej i bezpiecznych przejazdów dla osób, które z przyczyn zawodowych lub z powodu nagłych wydarzeń nie mogły zostać w domu. W tym celu Vooom otworzył swoją aplikację dla wszystkich chętnych do współpracy operatorów pojazdów „na minuty” oraz prowadzi intensywne rozmowy z samorządami nad sposobami przywrócenia zaufania do transportu publicznego.

- Podstawą naszej działalności jest idea, że technologia ma służyć ludziom i poprawiać codzienną jakość życia. Pandemia jasno pokazała, że firmy muszą wziąć większą odpowiedzialność i włączyć się aktywnie w działania na rzecz społeczeństw, zdrowia publicznego oraz ochrony środowiska. Nasze spółki, takie jak Vooom w transporcie czy obecnie zaangażowana w produkcję wentylatora dla pacjentów z COVID-19 Mudita oparte są właśnie na takich wartościach. - podkreśla Łukasz Anwajler, co-CEO Mudita, spółki należącej do grupy kapitałowej założonej przez Michała Kicińskiego.O Vooom
Vooom to aplikacja mobilna, która według firmy Deloitte ma zmienić reguły gry na rynku Mobility-as-a-Service (MaaS) . Vooom ułatwia szybkie i sprawne poruszanie się po mieście. Wszystkie samochody, skutery, hulajnogi, rowery, transport publiczny – na jednej mapie. Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemami Android oraz iOS. Firma jest laureatem konkursu redakcji „Rzeczpospolitej cyfrowej” za szczególny wkład w rozwój polskiej transformacji cyfrowej w 2019 roku.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5