Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Lutomiersk: Kradzież sieci trakcyjnej

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-09-19 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lutomiersk: Kradzież sieci trakcyjnej
Torowisko linii lutomierskiejFot. Kasper Fiszer
W zaledwie kilkadziesiąt godzin po udanym przejeździe technicznym na nieczynnej linii do Lutomierska doszło do kradzieży 400 metrów sieci trakcyjnej. Ubytek został już uzupełniony, a przewody jezdne znów są pod napięciem, ale wciąż nie wiadomo, kiedy z trasy skorzystają tramwaje liniowe. Na razie wciąż obsługują ją autobusy zastępcze linii 43B, która dziś i jutro wieczorem będzie wydłużona do Łodzi.

Po raz kolejny próby wznowienia ruchu na tramwajowej linii podmiejskiej z Konstantynowa Łódzkiego do Lutomierska napotkały na trudności. Po tym, jak samorządom i MPK-Łódź udało się wreszcie wykonać przejazd techniczny, który miał pozwolić na uściślenie zakresu koniecznych robót, linia znów stała się nieprzejezdna. W drugą noc po testowym kursie wagonu wieżowego złodzieje ukradli bowiem spory fragment sieci trakcyjnej.

Złodzieje wykorzystali chwilowe wyłączenie napięcia

– Do kradzieży doszło w nocy z czwartku na piątek (z 14 na 15 września) – relacjonuje Kacper Demko, kierownik Gminnego Centrum Informacji w Konstantynowie Łódzkim. Złodzieje działali na obrzeżach miasta, na słabo zurbanizowanym terenie z bardzo luźną zabudową podmiejską. Ich łupem padło ok. 400 metrów sieci rozwieszonej na terenie osiedla Ignacew.

Jak tłumaczy przedstawiciel lokalnego samorządu, szansą dla złodziei okazało się chwilowe wyłączenie napięcia. – Od godziny 0:45 do 2:35 prowadzone były bowiem prace naprawcze na terenie gminy Lutomiersk – wskazuje Kacper Demko. – Właśnie w tym czasie doszło do kradzieży – precyzuje.

Sprawa trafiła już na policję

Na razie nie jest znana dokładna wysokość strat. – Sprawa została zgłoszona przez MPK-Łódź na policję, co uruchamia cały proces dochodzeniowo-śledczy – mówi Kacper Demko. Jednym z jego elementów ma być właśnie oszacowanie wartości szkody. Tym niemniej podjęte zostały już działania naprawcze. – W tej chwili sieć trakcyjna została już uzupełniona i jest czynna – zapewnił nas kierownik GCI.

Informację tę potwierdziło również łódzkie MPK, które w zakresie oceny stanu technicznego linii wyrażało już kilkakrotnie opinie odmienne od tych formułowanych przez lokalny samorząd. – Naprawiono sieć trakcyjną. Policja prowadzi dochodzenie – powiedział nam jednak tym razem Sebastian Grochala, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź.

Dwa wieczory dodatkowych utrudnień

Wciąż nie wiadomo natomiast, kiedy możliwe będzie wznowienie ruchu liniowego. Ani przewoźnik, ani samorządy nie przedstawiły jeszcze kompleksowych wniosków z ubiegłotygodniowego kursu technicznego. Na razie podróżujący z Łodzi do Lutomierska wciąż muszą więc dojeżdżać tramwajem do Konstantynowa, gdzie przesiadają się na autobus zastępczy.

Warto przy tym dodać, że w związku z pracami sieciowymi na terenie Łodzi dziś i jutro wieczorem trasa linii zastępczej zostanie wydłużona. Autobusy dotrą bowiem aż do tymczasowej pętli w Łodzi przy ul. Naftowej. Pojedyncze kursy tramwajowego 43A skierowane zostaną natomiast na pętlę Żabieniec.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MPK Łódź: Linia lutomierska wymaga pilnego remontu

Komunikacja

MPK Łódź: Linia lutomierska wymaga pilnego remontu

Kasper Fiszer 14 września 2017

Lutomiersk: Udany przejazd techniczny tramwaju

Komunikacja

Lutomiersk: Udany przejazd techniczny tramwaju

Kasper Fiszer 13 września 2017

Lutomiersk: Torowisko tramwaju zostało udrożnione

Komunikacja

Lutomiersk: Torowisko tramwaju zostało udrożnione

Kasper Fiszer 12 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5