Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Lutomiersk z kolejnym podejściem do studium modernizacji tramwaju

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-04-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Lutomiersk z kolejnym podejściem do studium modernizacji tramwaju
fot. MJ
Gmina Lutomiersk ogłosiła kolejny już przetarg na opracowanie dokumentacji aplikacyjnej do złożenia wniosku o dofinansowanie modernizacji nieczynnego torowiska tramwajowego. Projekt obejmuje 3,5-kilometrowego odcinka torów na terenie gminy.

W skład zamówienia wchodzą opracowanie studium wykonalności, programu funkcjonalno-użytkowego, materiałów niezbędnych do złożenia kompletnego wniosku o wydanie decyzji środowiskowej. Ostatnim zadaniem jest opracowanie kompletnego wniosku o dofinansowanie w RPO.

Planowana modernizacja obejmuje 3,5-kilometrowy odcinek infrastruktury torowo-sieciowej od pl. Jana Pawła II w Lutomiersku do granicy gminy Lutomiersk i miasta Konstantynów Łódzki. „W chwili obecnej codzienne potoki pasażerów w znacznej mierze opierają się na komunikacji indywidualnej i autobusowej, co powoduje znaczne zanieczyszczenie powietrza i duże natężenie ruchu na drodze wojewódzkiej nr 710, stanowiącej główny dojazd do Łodzi. W celu zachęcenia miejscowej społeczności do korzystania z ekologicznego środka transportu publicznego, jakim jest tramwaj planuje się modernizację linii tramwajowej na odcinku Lutomiersk – Konstantynów Łódzki, w granicach administracyjnych gminy Lutomiersk” – przekonuje gmina.

Celem prac ma być przywrócenie parametrów torowiska, zapewniających jego trwałość i bezpieczeństwo. Przewidziano nowe torowisko wykonane w podstawowym, tradycyjnym zakresie, w śladzie istniejącego – w konstrukcji klasycznej, podsypkowej. Zamawiający zaleca pozostawienie mijanek tramwajowych i przystanków w istniejących lokalizacjach. Wykonawca powinien jednak przeanalizować wpływ lokalizacji przystanków na prowadzenie ruchu na odcinkach jednotorowych.

Termin składania ofert mija 26 kwietnia. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz gwarancja i rękojmia na wykonaną dokumentację (40%). Na wykonanie zamówienia przeznaczono trzy miesiące.

To już kolejne podejście Lutomierska do wykonania studium i dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku aplikacyjnego. W poprzednich przetargach złożone oferty przekraczały budżet gminy niezmiennie określony na 150 tys. zł.

Ruch tramwajowy do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska został zawieszony w marcu 2019 r. Powodem był zły stan infrastruktury.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5