Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Włocławek: Rok do otwarcia nowego dworca multimodalnego

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-07-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Włocławek: Rok do otwarcia nowego dworca multimodalnego
mat. PKP SAWizualizacja dworca we Włocławku
Trwa budowa nowego budynku dworca kolejowego we Włocławku. Jak zapewnia inwestor, PKP SA, prace toczą się sprawnie i po roku od ich rozpoczęcia ukończona została znaczna część robót konstrukcyjnych. W nowym obiekcie na odjazdy oczekiwać mają nie tylko pasażerowie kolei, ale i komunikacji miejskiej czy PKS-ów.

W zeszłym roku rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy nowego dworca kolejowego we Włocławku. Rozpoczęły się od budowy dworca tymczasowego i rozbiórki starego gmachu. Jak zapewnia nas zarządca obiektu, roboty idą sprawnie i w pierwszej połowie przyszłego roku inwestycja ma zostać zakończona. Rolę wykonawcy pełni Budimex.

Większosć prac konstrukcyjnych została już wykonana

– Inwestycja jest na etapie wznoszenia konstrukcji budynku – mówi Agnieszka Jurewicz z Wydziału ds. Współpracy z Mediami Polskich Kolei Państwowych. Zakończyły się prace konstrukcyjne na poziomach -1 i 0, a toczą się na poziomie pierwszego piętra. Równolegle prowadzone są prace związane z wykonaniem instalacji wewnętrznych i zewnętrznych.

Nowy dworzec ma pełnić rolę lokalnego centrum transportowego, dlatego główny hall zostanie podzielony na dwie części: w południowej znajdą się kasy biletowe przewoźników kolejowych, w północnej – operatorów komunikacji miejskiej i regionalnych połączeń autobusowych. W obiekcie znajdą się też dwie poczekalnie. – Na parterze zaplanowane zostały także lokale komercyjne. Pomieszczenia na piętrze przeznaczone zostaną na potrzeby Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Włocławek – zapowiada nasza rozmówczyni.

Zmiany na zewnątrz budynku i ułatwienia dostępu w jego środku

Multimodalny charakter węzła uzupełni wiata rowerowa wyposażona w 48 stanowisk, która stanie przed budynkiem. W jego okolicy staną też ławki. – Przy budynku zaplanowano 21 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, z czego dwa miejsca przeznaczone będą dla osób z niepełnosprawnościami – informuje przedstawicielka PKP SA. Jednocześnie podkreśla, że udogodnienia dla mających trudności z poruszaniem się znajdą się także w samym gmachu: do wejść prowadzić będą pochylnie, a we wnętrzy zamontowane będą windy. Niewidomym pomóc mają ścieżki naprowadzające i dotykowe mapy.

Znaczącą zmianą ma być także wygląd zewnętrzny dworca: będzie on wykończony miedzianą blachą oksydowaną w ceglasto-brązowym kolorze. – Pojawi się też biała okładzina z płyt kompozytowych – mówi Agnieszka Jurewicz. Wskazuje też na szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych: na dachu mają zostać zamontowane panele fotowoltaiczne, a pracą wielu urządzeń ma zarządzać system automatycznego sterowania.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5