Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Rzeszów: Solaris z szansami na dostawy elektrobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-20 15:21
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rzeszów: Solaris z szansami na dostawy elektrobusów
fot. MPK Kraków
Rzeszów otworzył oferty w ponowionym przetargu na dostawy dziesięciu autobusów elektrycznych, wraz z infrastrukturą do ich ładowania. Wystartowały dwie firmy, ale tylko oferta Solarisa mieści się – i to idealnie – w budżecie zamawiającego.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 10 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich, 12-metrowych, niskopodłogowych, zasilanych energią elektryczną wraz z dwojaką infrastrukturą do ich ładowania. Chodzi o wolne ładowanie z ładowarek w zajezdni i szybkie z ładowarki w centrum miasta. Autobusy muszą być w pełni wyposażone w zestawy elektroniki pokładowej w tym biletomat mobilny, niezbędne do poprawnej pracy przewozowej i kompatybilne z istniejącym u Zamawiającego systemem ITS.

Dzisiaj (20 lipca) minął termin składania ofert. Zamawiający poinformował, że na realizację zamówienia przeznaczył kwotę w wysokości 30 198 566,40 zł, czyli tyle, ile w pierwszym postępowaniu. Wystartowały dwie firmy. Tańszą ofertę złożył Solaris i idealnie – co do grosza – mieści się ona w budżecie zamawiającego. Okres gwarancji na magazyny energii elektrycznej (akumulatory trakcyjne, superkondensatory) wynosi 133 miesiące, czyli ponad 11 lat. Konsorcjum Ursus Bus 10, w skład którego wchodzą Ursus Bus i Ursus SA, zaproponowało dostawy za kwotę 32,523 mln zł brutto. Co ciekawe, to więcej niż w pierwotnym przetargu. Podmiot ten zaoferował też 132-miesięczną gwarancję na magazyny energii elektrycznej. Ponadto obie firmy dają 72 miesięcy gwarancji całopojazdowej.

W poprzednim przetargu oferty złożyły trzy firmy – Volvo, Ursus Bus i Solaris. Najtańszą ofertę złożył Ursus Bus, ale wszystkie propozycje przekraczały budżet i Rzeszów zdecydował się na unieważnienie postępowania.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rzeszów. Autosan, Ursus i Solaris chcą dostarczyć autobusy

Komunikacja

Rzeszów. Autosan, Ursus i Solaris chcą dostarczyć autobusy

Jakub Dybalski 26 czerwca 2017

Rzeszów po raz drugi kupuje 10 elektrobusów

Komunikacja

Rzeszów po raz drugi kupuje 10 elektrobusów

Jakub Dybalski 24 maja 2017

Volvo, Ursus i Solaris w przetargu na elektrobusy w Rzeszowie

Komunikacja

Volvo, Ursus i Solaris w przetargu na elektrobusy w Rzeszowie

Witold Urbanowicz 27 kwietnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5