Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Rusza przetarg na projekt nowego Olsztyna Głównego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-09-20 11:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rusza przetarg na projekt nowego Olsztyna Głównego
fot. MJ
Wreszcie rusza wyczekiwany drugi już przetarg na przebudowę stacji i dworca Olsztyn Główny. Z nowego obiektu olsztynianie będą mogli skorzystać za ponad cztery lata – jeśli oczywiście tym razem uda się rozstrzygnąć postępowanie.

Przedmiotem postępowania jest przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy dworca Olsztyn Główny wraz z modernizacją układu torowo-peronowego i infrastruktury kolejowej. Zakres prac PKP PLK obejmuje przebudowę infrastruktury torowo-peronowej, a PKP SA – wyburzenie istniejącego dworca kolejowego oraz budowę nowego budynku dworca kolejowego wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego i niezbędną infrastrukturą. Zadaniem projektanta będzie też sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji prac.

Termin składania ofert mija 31 października. O wyborze decydują cena (80%) oraz doświadczenie (20%). Szacunkowa wartość to 8,9 mln zł netto. Według założeń nowy dworzec będzie gotowy za 51 miesięcy od podpisania umowy. Zamawiający nie opublikował jeszcze szczegółowej specyfikacji zamówienia.

To już drugi przetarg na projekt przebudowy stacji i dworca. Poprzednie ruszyło w listopadzie zeszłego roku. W czerwcu tego roku, po sześciu miesiącach od złożenia ofert, rozstrzygnięto postępowanie. Do podpisania umowy nie doszło – Centralne Biuro Antykorupcyjne ma podejrzenia, że przetarg był ustawiony. W związku ze sprawą został zatrzymany m.in. jeden z dyrektorów PKP SA.

Kwestia zaniedbanego dworca budzi w Olsztynie sporo emocji. Miasto jest rozgoryczone tym, że przygotowania do inwestycji trwają tak długo, a rozmowy z kolejnymi zmieniającymi się zarządami PKP SA nie przyniosły jak dotąd wększych efektów. Do tych zastrzeżeń odnosiły się ostatnio władze kolei. – Olsztyn nie ma szczęścia do dworców. Chciałem tutaj na ręce prezydenta i wszystkich mieszkańców Olsztyna złożyć przeprosiny. Poprawimy się – deklarował w Olsztynie Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Olsztyn: Plac przydworcowy gotowy za miesiąc

Przestrzeń

Olsztyn: Plac przydworcowy gotowy za miesiąc

Przemysław Farsewicz 31 sierpnia 2018

Olsztyn: Kolej zawiodła w sprawie dworca. PKP SA przepraszają

Przestrzeń

Olsztyn: Kolej zawiodła w sprawie dworca. PKP SA przepraszają

Witold Urbanowicz 06 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5