Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

PKP SA po raz drugi unieważniają wybór wykonawcy Olsztyna Głównego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-11-02 08:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKP SA po raz drugi unieważniają wybór wykonawcy Olsztyna Głównego
fot. PF
Zacięta walka o zlecenie na budowę nowego dworca Olsztyn Główny. PKP SA poinformowały o unieważnieniu wyboru najkorzystniejszej oferty w toczącym się postępowaniu. Po odwołaniu Budimeksu pojawiły się wątpliwości co do doświadczenia zwycięzcy – firmy Torpol.

Przedmiotem rozpisanego w grudniu 2020 r. przetargu jest budowa dworca Olsztyn Główny który zastąpi istniejącą, modernistyczną budowlę. Nowy obiekt będzie składał się z trzech kondygnacji – dwóch nadziemnych i jednej podziemnej. Ta ostatnia będzie połączona z placem przydworcowym oraz z tunelem, prowadzącym na perony oraz na Zatorze. Więcej o koncepcji piszemy tutaj.

Oferty poznaliśmy w maju. Wystartowało sześć firm z ofertami od 65,4 mln zł do 89,8 mln zł brutto. Jedynym kryterium wyboru była cena. W sierpniu PKP SA wskazały zwycięzcę – firmę F.B.I. Tasbud z Warszawy, która złożyła najtańszą propozycję. Wykonawca jednak nie przystąpił do podpisania umowy. W październiku PKP SA wskazały nowego zwycięzcę – to forma Torpol z ofertą na kwotę 70,971 mln zł brutto. Jednak i to rozstrzygnięcie nie jest ostateczne.

W zeszłym tygodniu – 28 października – PKP SA unieważniły rozstrzygnięcie przetargu. Startujący w przetargu Budimex podważył doświadczenie zwycięzcy przetargu – firmy Torpol – w zakresie budowy / przebudowy budynku użyteczności publicznej. Budimex wskazał, że faktyczny udział Torpolu w konsorcjum budującym tunel do Łodzi Fabrycznej z podziemnym dworcem jest niewystarczający dla spełnienia warunków udziału w przetargu na Olsztyn Główny. Zamawiający, po zapoznaniu się z treścią odwołania, postanowił unieważnić czynność wyboru oferty i dokonać ponownego badania dokumentów w zakresie wymaganego doświadczenia.

Tymczasem wynik przetargu PKP PLK na przebudowę układu torowo-peronowego stacji Olsztyn Główny się uprawomocnił. Trwa jeszcze rutynowa kontrola prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Umowa z wykonawcą – firmą Torpol – ma zostać podpisana jeszcze w listopadzie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Torpol zwycięzcą przetargu na nowy dworzec w Olsztynie

Przestrzeń

Torpol zwycięzcą przetargu na nowy dworzec w Olsztynie

Jakub Madrjas 07 października 2021

Nowy dworzec Olsztyn Główny. Wykonawca rezygnuje

Przestrzeń

Nowy dworzec Olsztyn Główny. Wykonawca rezygnuje

Witold Urbanowicz 02 września 2021

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5