Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Sześć ofert na budowę nowego dworca Olsztyn Główny

Dalej Wstecz
Data publikacji:
24-05-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Sześć ofert na budowę nowego dworca Olsztyn Główny
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na budowę dworca Olsztyn Główny. Zastąpi on istniejący, modernistyczny budynek dworca pamiętający przełom lat 60. i 70. XX w. O zamówienie ubiega się sześć podmiotów.

Przedmiotem zamówienia jest budowa dworca Olsztyn Główny który zastąpi istniejącą, modernistyczną budowlę. Budynek otrzyma charakterystyczną formę żagla. Nowy obiekt będzie składał się z trzech kondygnacji – dwóch nadziemnych i jednej podziemnej. Ta ostatnia będzie połączona z placem przydworcowym oraz z tunelem, prowadzącym na perony oraz na Zatorze. Więcej o koncepcji piszemy tutaj.

Pierwotnie termin składania ofert miał minąć w styczniu, ale był wielokrotnie przesuwany. Ostatecznie PKP SA otworzyły oferty dzisiaj (24 maja). Wystartowało sześć firm. F.B.I. Tasbud z Warszawy proponuje 65,389 mln zł brutto, poznański Torpol – 70,971 mln zł, konsorcjum firm Tym-Bud Zakład Remontowo-Budowlany z Pruszcza Gdańskiego i Ajm z Gdańska – 73,450 mln zł, Budimex z Warszawy – 82,821 mln zł, SKB Warszawa – 88,376 mln zł, Adamietz z miasta Strzelce Opolskie – 89,819 mln zł.

W budżecie określonym na kwotę 78,099 mln zł zmieściły się zatem trzy oferty. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację zamówienia przeznaczono 518 dni, czyli 74 tygodnie (nieco ponad 17 miesięcy).

Równolegle trwa przetarg PKP PLK na kompleksową przebudowę stacji Olsztyn Główny. Oferty pierwotnie mieliśmy poznać w listopadzie zeszłego roku, ale termin jest wciąż przesuwany. W chwili obecnej na koniec maja, ale nie można tej daty traktować jako ostatecznej. W marcu wpłynęły odwołania, a przeciążona Krajowa Izba Odwoławcza wciąż nawet nie wyznaczyła terminu ich rozpatrzenia.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5