Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Opóźnia się przebudowa Poznania Zachodniego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-23 15:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Opóźnia się przebudowa Poznania Zachodniego
mat. PKP SA
Przebudowa tzw. Poznania Zachodniego, czyli wejścia na poznański dworzec od strony Głogowskiej, rozpocznie później, niż pierwotnie zakładano. PKP SA rozpisały właśnie ponownie przetarg na prace. W pierwszym postępowaniu oferty przekroczyły budżet.

Przedmiotem przetargu rozpisanego przez PKP SA jest przebudowa zabytkowego budynku dworca kolejowego Poznań Zachodni. To już drugie postępowanie w tej sprawie. – Poprzednie postępowanie zostało anulowane, ponieważ najniższa proponowana przez oferenta kwota przewyższa kwotę, która została przeznaczona na sfinansowanie zamówienia – wyjaśnia Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP SA.

Termin składania ofert mija 8 marca, a jedynym kryterium wyboru jest cena. Siłą rzeczy rozpisanie kolejnego przetargu wpłynie na termin realizacji przebudowy, choć prace mają potrwać krócej. Zgodnie ze specyfikacją przebudowa powinna potrwać 51 tygodni od zawarcia umowy. W pierwszym postępowaniu przyjęto termin 55-61 tygodni.

Prace przewidują zmianę zagospodarowania wnętrza. Ponadto zarówno elewacja, jak i dach zostaną poddane pracom remontowym. Przewiduje się przywrócenie pierwotnej formy dachu ze zmodyfikowanymi spadkami połaci dachowych w środkowej części. Powrócić ma pierwotna rzeźba wieńcząca wejście do budynku (nowa, wykonana w formie odlewu, będzie miała bardziej wyniesione ku górze skrzydła). Ponadto pojawiać się mosiężny napis na elewacji liternictwem nawiązujący do lat 20. i 30. XX w.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań Zachodni idzie do przebudowy

Przestrzeń

Poznań Zachodni idzie do przebudowy

Witold Urbanowicz 11 stycznia 2017

PKP SA przygotowują remont Poznania Zachodniego

Przestrzeń

PKP SA przygotowują remont Poznania Zachodniego

Witold Urbanowicz 10 lutego 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5