Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Łódź. Zmiany w projekcie Studium Transportowego

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2014-03-10 13:37
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź. Zmiany w projekcie Studium Transportowego
HuBar, lic. CC 3.0Łódź wieczorem
Przed rozpoczęciem konsultacji społecznych projektu studium transportowego władze Łodzi wprowadziły w dokumencie dwie istotne zmiany. Dotyczą one przedłużenia budowanej właśnie Trasy Górna oraz drogi dojazdowej do projektowanego węzła trasy S14.

6 lutego, podczas prezentacji opracowania, przedstawiciele projektanta (Biuro Planowania Rozwoju Warszawy) oraz Urzędu Miasta mówili o trzech wariantach skierowania ruchu z Trasy Górna w kierunku wschodnim. Pierwotna wersja zakładała budowę ulicy Nowośląskiej o przekroju 1x2, odgałęziającej się od trasy przed wiaduktem kolejowym i biegnącej równolegle do torów po ich północnej stronie aż do istniejącej alei Ofiar Terroryzmu 11 Września.

Dla innych wariantów miało brakować uzasadnienia ruchowego. Ostatecznie magistrat postanowił jednak przyjąć inne rozwiązanie. Przedłużenie trasy ma biec od końca odcinka budowanego obecnie (skrzyżowanie z ul. Rzgowską) do węzła Romanów na autostradzie A1. Obszar położony przy nowej drodze ma stać się terenami inwestycyjnymi.

Druga korekta polega na wprowadzeniu do dokumentu drogi łączącej planowane przedłużenie ul. Kaczeńcowej (ma ona, w myśl projektu studium, docierać aż na Lublinek) z węzłem drogi szybkiego ruchu S-14 w Konstantynowie Łódzkim. Poprzednia wersja opracowania przewidywała tylko trzy (nie licząc istniejącej obwodnicy Pabianic) łączniki z ową trasą: przedłużenie al. Włókniarzy, Trasę Wojska Polskiego oraz rozbudowaną do profilu 2x2 ul. Maratońską.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Na Mazowszu trwają konsultacje planu transportowego

Komunikacja

Na Mazowszu trwają konsultacje planu transportowego

jd, inf. pras. 27 sierpnia 2014

Dolnośląskie. Konsultacje społeczne projektu planu transportowego

Prawo & Finanse

Dolnośląskie. Konsultacje społeczne projektu planu transportowego

Rafał Jasiński 26 sierpnia 2014

Dr inż. Chmielewski: Kolej bywa niekonkurencyjna wobec autobusów

Komunikacja

Dr inż. Chmielewski: Kolej bywa niekonkurencyjna wobec autobusów

Paweł Rydzyński 21 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5