Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gorzów znowu próbuje przebudować Walczaka i wydłużyć tramwaj

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-12-20 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gorzów znowu próbuje przebudować Walczaka i wydłużyć tramwaj
fot. WU
Gorzów Wielkopolski ogłosił przetarg na modernizację wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22, w skład której wchodziła przebudowa i przedłużenie torowiska tramwajowego na ul. Wilczaka. To już drugie postępowanie na to zadanie.

Przedmiotem kolejnego przetargu ogłoszonego przez Gorzów Wielkopolski jest modernizacja wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22 od ronda Sybiraków do granic miasta. Cała inwestycja obejmuje odcinek o długości około 3,07 km. Zadanie prowadzone jest w formule zaprojektuj i buduj.

Zakres przebudowy obejmuje przebudowę ulicy Walczaka i budowę jej drugiej jezdni na odcinku od granicy miasta do ronda Gdańskiego oraz rozbudowę ronda Gdańskiego. Przyjęto szerokość jezdni 2x7,0 m. Torowisko, które znajdzie się w pasie dzielącym jezdnie, zostanie kompleksowo przebudowane na odcinku na wschód od tego ronda. Zamiast pętli przy Szarych Szeregów przewidziano tory postojowe oraz do zawracania dla taboru dwukierunkowego, które znajdę się dalej – przy Fieldorfa-Nila.

Ponadto ma zostać zbudowana druga jezdnia ul. Bierzarina wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Łukasińskiego i nowo projektowaną drogą. Powstanie też druga jezdnia Łukasińskiego. Inwestycja zakłada budowę ścieżek rowerowych, wprowadzenie oświetlenia LED, powstaną również ronda zwykłe przy Górczyńskiej i turbinowe przy Fieldorfa-Nila, Szarych Szeregów.

Termin składania ofert mija 25 stycznia. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich pięciu lat wykonały dwie roboty budowlane, z których każda polegała na budowie bądź przebudowie drogi klasy Z lub wyższej o długości co najmniej 1 km i wartości 5 mln zł brutto dla każdego projektu. Wykonawca musi też legitymować się doświadczeniem z ostatnich pięciu lat w zakresie wykonania dwóch robót budowlanych, z których każda dotyczyła budowy bądź przebudowy torowiska o długości min. 300 metrów toru pojedynczego wraz z siecią trakcyjną.

O wyborze zadecydują cena (60%), okres gwarancyjny (10%), dodatkowa osoba funkcyjna – inżynier budowy / specjalista ds. rozliczeń (10%), dodatkowa osoba funkcyjna – kierownik robót branży drogowej (15%) oraz doświadczenie głównego projektanta drogowego (5%). Na realizację zamówienia przeznaczono 27 miesięcy od momenty zawarcia umowy.

To już drugi przetarg na przebudowę ul. Walczaka. Poprzedni przetarg został unieważniony, gdyż najtańsza oferta przekraczała budżet o 9 mln zł. Na realizację zamówienia przeznaczono blisko 53 mln zł brutto.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gorzów: Kolejny przetarg na przebudowę Kostrzyńskiej

Przestrzeń

Gorzów: Kolejny przetarg na przebudowę Kostrzyńskiej

Witold Urbanowicz 28 listopada 2017

Gorzów: Dwie oferty na projekt przebudowy deptaka z tramwajem

Przestrzeń

Gorzów: Dwie oferty na projekt przebudowy deptaka z tramwajem

Witold Urbanowicz 17 listopada 2017

Gorzów wybrał wykonawcę przebudowy torów na Walczaka

Komunikacja

Gorzów wybrał wykonawcę przebudowy torów na Walczaka

Witold Urbanowicz 08 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5