Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Gorzów Wlkp. ze środkami na nowe tramwaje

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
20-01-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Gorzów Wielkopolski

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Gorzów Wlkp. ze środkami na nowe tramwaje
fot. JR
Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego, Jacek Wójcicki, właśnie poinformował o tym, że miasto otrzymało ogromne dofinansowanie na zakup nowych wagonów tramwajowych w ramach nowej perspektywy unijnej. Samorząd ma zakupić 10 tramwajów oraz zainwestować w dalszy rozwój sieci tramwajowej.

– To dla Gorzowa bardzo dobry dzień i bardzo dobra informacja. Po bardzo trudnych i długich staraniach o wsparcie finansowe dla gorzowskiej komunikacji miejskiej mamy to; 180 mln złotych na zakup tramwajów, które przyjadą do Gorzowa i uzupełnią naszą flotę. Wymienimy stare tramwaje, które jeszcze jeżdżą na nowoczesny tabor. To symboliczny koniec ery Helmutów – powiedział prezydent Jacek Wójcicki.

Środki zostaną wykorzystane na zakup dziesięciu nowych tramwajów oraz przebudowę kolejnych elementów trakcji oraz rozbudowę linii tramwajowych. O planach na zakup 10 wagonów pisaliśmy na naszych łamach kilka dni temu.

– W pierwszej fazie negocjacji miało być to 157 mln zł, dzięki wsparciu pani europoseł Elżbiety Rafalskiej, pana wojewody Władysława Dajczaka, jest to 180 mln zł dla Gorzowa. Bardzo dziękuję za to, to były bardzo ważne, trudne negocjacje, które dzisiaj są zwieńczone sukcesem – podkreślił Wójcicki.

Wsparcie będzie pochodziło z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa do końca czerwca 2024 roku Miasto powinno złożyć wniosek o dofinansowanie w zakresie wykorzystania tych środków. 

– O ile wiemy, że wykorzystamy je na zakup dziesięciu wozów tramwajowych, te środki które pozostaną, musimy bardzo rozsądnie przeanalizować, w którą stronę, w jakiej kolejności rozwój sieci tramwajowej w Gorzowie powinien następować. Potrzebna jest aktualizacja koncepcji, tak żeby inwestycja w nowe linie tramwajowe była faktycznie uzasadniona ekonomicznie, z korzyścią dla Miasta – powiedziała wiceprezydent Iwona Olek.

Miasto pracuje aktualnie nad aktualizacją koncepcji rozwoju sieci tramwajowej, która ma odpowiedzieć na pytanie gdzie powinny dotrzeć gorzowskie tramwaje. Samorząd rozpoczął też powolne starania o utworzenie systemu tramwaju dwukierunkowego, o czym pisaliśmy przed tygodniem.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5