Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdynia: Powstanie nowy odcinek sieci trolejbusowej w związku z inwestycją GDDKiA

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-03-28 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdynia: Powstanie nowy odcinek sieci trolejbusowej w związku z inwestycją GDDKiA
Fot. Joymaster, domena publiczna
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z firmą Polaqua na projekt i budowę Trasy Kaszubskiej od Szemud do Gdyni. Realizacja drogi ekspresowej wymusi zmianę przebiegu sieci trolejbusowej w rejonie pętli Kacze Buki. W sumie powstać ma ok. 2,3 km nowej sieci.

Kilka dni temu GDDKiA podpisała umowę z firmą Polaqua na projekt i budowę drogi ekspresowej S6 z Szemud do Gdyni, czyli tzw. Trasy Kaszubskiej. W ramach inwestycji powstanie 20 km drogi ekspresowej, trzy węzły, a także rozbudowany zostanie fragment Obwodnicy Trójmiasta w rejonie węzła Gdynia Wielki Kack. Przewidziano realizację 37 obiektów inżynierskich, w tym: mostu, estakady, 22 wiaduktów, 2 przejść podziemnych i kładki dla pieszych. Oprócz tego zostaną przebudowane i wybudowane drogi lokalne, zapewniające dojazd do posesji.

Plany zakładają, że droga powstanie w śladzie istniejącej ulicy Chwaszczyńskiej. Oznacza to konieczność zmian w układzie sieci trolejbusowej, która od 2006 r. jest poprowadzona od Rdestowej ulicą Chwaszczyńską i Starochwaszczyńską do pętli Kacze Buki, znajdującej się przy zajezdni PKM Gdynia. – Trolejbusy nie będą miały możliwości poruszania się po drodze ekspresowej. Trakcja trolejbusowa do zajezdni zostanie poprowadzona ulicami Rdestową, Krzemową oraz nowym odcinkiem drogi do istniejącej pętli trolejbusowej – informuje Piotr Michalski z biura prasowego gdańskiego oddziału GDDKiA.

PKT Gdynia pozytywnie zaopiniowało projekt zmian. W sumie powstanie ok. 2,3 km nowej sieci, ale ostateczna długość będzie wynikała z projektu budowlanego, która dopiero powstanie. – Koszty demontażu, przebudowy i budowy nowej infrastruktury trolejbusowej pokryje wykonawca prac budowlanych – dodaje Michalski.

Natura prowadzonych prac powoduje, że w trakcie trwania inwestycji dojazd do pętli Kacze Buki i zajezdni PKM będzie utrudniony. – Wykonawca robót w ramach swoich obowiązków musi zapewnić dojazd do poszczególnych nieruchomości i posesji, w tym przypadku do zajezdni i pętli autobusowej. Dojazd zostanie zapewniony. Być może nie będzie tak komfortowy jak teraz, mogą występować chwilowe utrudnienia – od Chwaszczyna do Gdyni Wielkiego Kacka i Dąbrowy będzie to jeden wielki plac budowy – wyjaśnia Piotr Michalski.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdynia tylko z jedną i drogą ofertą na trolejbusy

Komunikacja

Gdynia tylko z jedną i drogą ofertą na trolejbusy

Przemysław Farsewicz 28 listopada 2017

Gdynia utworzy kolejne buspasy na Morskiej

Komunikacja

Gdynia utworzy kolejne buspasy na Morskiej

Witold Urbanowicz 09 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5