Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Gdańsk: Widać już ślad Nowej Bulońskiej wraz z torowiskiem

Dalej Wstecz
Autor:

Marek Wałuszko / gdansk.pl

Data publikacji:
2018-12-03 14:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk: Widać już ślad Nowej Bulońskiej wraz z torowiskiem
fot. Łukasz Ogrodziński/gdansk.pl
Ulica Nowa Bulońska to jedna z najważniejszych transportowych miejskich inwestycji, której koszt budowy wraz z linią tramwajową wynosi 192 mln zł. Prace potrwają jeszcze około roku.

Budowa ul. Nowej Bulońskiej w Gdańsku to jedna z największych i najważniejszych miejskich inwestycji. Na placu budowy cały czas trwają intensywne prace. Minie niebawem ósmy miesiąc od ich rozpoczęcia.

Widać już ślad przyszłej drogi, widać też miejsce nad potokiem Siedleckim, nad którym planowany jest 200-metrowy most. Jak informuje prowadząca projekt Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, realizowane są prace związane z budową podpór mostowych. Rozpoczęto tzw. humusowanie skarp (związane jest ono z wykonaniem drenażu nawodnionych skarp). Pierwsze odcinki szyn położono już od strony Piecek-Migowa. Trwają prace brukarskie, powstają chodniki i ścieżki rowerowe.

Na Nowej Bulońskiej przy linii tramwajowej powstaną cztery pary przystanków. Sama ulica będzie jezdnią dwupasmową i dwukierunkową, choć wzdłuż niej pozostawiona zostanie rezerwowa przestrzeń pod budowę drugiej równoległej jezdni.


fot. DRMG

2,7-kilometrowa droga połączy Piecki-Migowo z Jasieniem, ale jej znaczenie będzie dużo większe. To kolejna arteria, dzięki której łatwiejsza będzie komunikacja w Gdańsku na osi północ-południe. Nowa Bulońska początek będzie miała przy istniejącej linii tramwajowej na skrzyżowaniu ul. Bulońskiej z Myśliwską. W swoim biegu przetnie się z ul. Kartuską, a swój koniec będzie miała na wysokości skrzyżowania ulic Warszawskiej i Jabłoniowej. Powstanie w tym miejscu tramwajowo-autobusowy węzeł integracyjny "Ujeścisko". Na razie prowadzone są tu prace ziemne.

Koszt całej inwestycji, którą realizuje konsorcjum stworzone przez firmę NDI, wynosi 192 mln zł, w tym dofinansowanie z funduszy UE wynosi 58,5 mln zł. Zakończenie prac jesienią 2019 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5