Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Elbląg z dofinansowaniem na budowę trasy tramwajowej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-01-04 15:38
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Elbląg z dofinansowaniem na budowę trasy tramwajowej
fot. Martyn Janduła
Elbląg otrzyma blisko 9,4 mln zł dofinansowania unijnego na budowę nowej trasy tramwajowej w ciągu 12 Lutego i Grota-Roweckiego. To 85% kosztów kwalifikowanych inwestycji, która ma zakończyć się w tym roku.

W grudniu 2016 r. Elbląg wybrał wykonawcę dla budowy ok. kilometrowego odcinka nowego torowiska tramwajowego w ciągu 12 Lutego i Grota-Roweckiego. Prace zrealizuje firma ZUE, która złożyła ofertę opiewającą na kwotę 10,28 mln zł. Teraz Elbląg poinformował o otrzymaniu dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W sumie Elbląg wycenił projekt na 13,44 mln zł, a dofinansowanie wynosi blisko 9,40 mln zł. To 85% kosztów kwalifikowanych projektu.

Dwutorowa trasa zostanie ułożona w pasach dzielących jezdnie ulic Grota-Roweckiego oraz 12 Lutego. W ramach prac przebudowane zostaną przejścia dla pieszych i sygnalizacja świetlna, powstaną nowe przystanki tramwajowe. Przebudowana zostanie także stacja prostownikowa przy ul. Szpitalnej.

Celem nowej trasy jest usprawnienie przejazdu tramwajów i skrócenie czasu przejazdu z północy na południe miasta. Nowy układ linii jest w trakcie opracowywania. Cała inwestycja ma być gotowa do 30 września 2017 roku.

Miasto zamierza ubiegać się o dalsze środki z RPO na komunikację tramwajową. Kolejny projekt, o wartości 11,63 mln zł, ma obejmować zakup 2-3 tramwajów oraz remont zajezdni.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Autobusy PKS Grodzisk pojadą do Zielonej Góry

Prawo & Finanse

Autobusy PKS Grodzisk pojadą do Zielonej Góry

Jakub Dybalski 05 stycznia 2017

Elbląg z dofinansowaniem dla rozbudowy tramwaju

Przestrzeń

Elbląg z dofinansowaniem dla rozbudowy tramwaju

Martyn Janduła 15 grudnia 2016

Tramwajowe plany Elbląga

Przestrzeń

Tramwajowe plany Elbląga

Witold Urbanowicz 10 września 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5