Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Elbląg już półtora tygodnia bez tramwajów z powodu strajku. Nowe propozycje

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-02-26 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Elbląg już półtora tygodnia bez tramwajów z powodu strajku. Nowe propozycje
fot. MJ
Od 17 lutego z powodu strajku motorniczych w Elblągu nie kursują tramwaje. Motorniczowie domagają się podwyżek i zmniejszenia limitu możliwych nadgodzin. Miasto przedstawiło dziś nowe propozycje, które miałyby polegać na zmniejszeniu częstotliwości kursowania jednej linii, a w efekcie uwolnienia kilku etatów i środków na niewielką podwyżkę.

17 lutego zostało wstrzymane kursowanie wszystkich pięciu elbląskich linii tramwajowych W zamian uruchomiono trzy autobusowe linie zastępcze. Pracownicy spółki Tramwaje Elbląskie domagają się 500 zł podwyżki oraz wycofania się z porozumienia dot. zwiększonej liczby nadgodzin (obecnie limit ten wynosi 384 godzin rocznie).

Do tej pory nie udało się osiągnąć porozumienia i tramwaje dalej nie kursują. Miasto przedstawiło jednak nowe propozycje, które mają wychodzić naprzeciw oczekiwaniom strajkujących motorniczych. – Spotkałem się dziś z przedstawicielami Komitetu Strajkowego spółki Tramwaje Elbląskie. Po raz kolejny przedstawiłem sytuację finansową miasta, rozmawialiśmy o całej sytuacji miasta, bo na chwilę obecną nie ma przesłanek co do możliwości zwiększenia budżetu. Mimo to będziemy prowadzić rozmowy z Departamentem Gospodarki Miasta i Skarbnikiem w sprawie możliwości zwiększenia środków na wynagrodzenia, ale we wszystkich spółkach i jednostkach miejskich – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

W budżecie nie ma środków na podwyżki, ale miasto proponuje zmiany organizacyjne w spółce Tramwaje Elbląskie. – Jako organizator komunikacji miejskiej możemy dokonać kilku drobnych zmian w siatce połączeń, co pozwoli zwiększyć stawkę za wozokilometr – deklarował Artur Bartnik, dyrektor elbląskiego ZKM. – Do tego możemy również uwolnić kilka etatów (szczegóły poniżej) zejść z nadgodzin, co również uwolni dodatkowe środki – dodał Andrzej Sawicki, dyrektor Tramwajów Elbląskich.

Propozycje polegają na zmniejszeniu częstotliwości kursowania linii nr 4 z 12 do 15 minut. Dzięki temu miałyby zostać uwolnione trzy etaty. Jak podkreśla samorząd – w sposób naturalny, gdyż w firmie jest jeden wakat, a dwóch pracowników zapowiedziało odejście. „Uzysk” z tych zmian to 170 tys. zł, które pozwolą na wprowadzenie ok. 3% podwyżki, czyli ok. 100 zł brutto na etat.

Zmiany mogłyby wejść w życie od 1 kwietnia. – Pracownicy Tramwajów Elbląskich otrzymali nasze propozycje, zapoznają się z nią, czekamy więc na odpowiedź – mówi prezydent Wróblewski.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Do Elbląga trafi 400. tramwaj Modertransu

Komunikacja

Do Elbląga trafi 400. tramwaj Modertransu

Witold Urbanowicz 22 stycznia 2020

Elbląg z umową na piąty tramwaj Modertransu. Przyjedzie w 2021 r.

Komunikacja

Elbląg z umową na piąty tramwaj Modertransu. Przyjedzie w 2021 r.

Witold Urbanowicz 09 stycznia 2020

Elbląg oficjalnie wybiera ofertę Modertransu na piąty tramwaj

Komunikacja

Elbląg oficjalnie wybiera ofertę Modertransu na piąty tramwaj

Witold Urbanowicz 29 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5