Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Elbląg. Wybrano wykonawcę rozbudowy sieci tramwajowej

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2016-12-21 14:12
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Elbląg. Wybrano wykonawcę rozbudowy sieci tramwajowej
tramwaj w Elblągufot. Martyn Janduła
Samorząd Elbląga poinformował o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na drugi etap rozbudowy sieci tramwajowej. Mowa o ok. kilometrowym odcinku, który powstanie w ciągu ulic Gen. Grota Roweckiego i. 12-go Lutego. Miasto na ten cel wyda 13,5 mln zł.

Nowe torowisko ma spiąć dotychczasową sieć tramwajową przez ulice Gen. Grota Roweckiego i ul. 12-go Lutego. Nowa trasa, która na pierwszym odcinku zlokalizowana jest w pasie rozdzielającym jezdnie ul. Gen. Grota Roweckiego, będzie kontynuacją wcześniej zrealizowanego projektu „Przebudowa drogi powiatowej – ul. Gen. Grota Roweckiego wraz z jej układem komunikacyjnym”. Perspektywicznie pomyślano w tym miejscu o wybudowaniu ślepo zakończonego fragmentu torów, które stanowić będą przedłużenie tramwaju.

Na budowę linii tramwajowej wzdłuż tych dwóch ulic Elbląg chce wydać 13,5 mln złotych. Większość tej kwoty ma pochodzić z funduszy unijnych. Kwota dofinansowania ma wynieść 9,3 mln zł. W ramach inwestycji powstanie dwutorowy odcinek o długości ok. 1 km.

Do przetargu o to zadanie stanęło aż dziewięciu oferentów. Najniższą cenowo ofertę złożyło ZUE, który zadeklarował, że wykona prace za 10,28 mln zł. Trakcja PRKiI zaproponowała, że zrealizuje inwestycję za 11,47 mln zł, Rajbud z Szymbarka – 10,77 mln zł, Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych Tor-Krak z Krakowa – 10,47 mln zł, Spaw-Tor z Krakowa – 11,67 mln zł, Budimex – 12,9 mln zł, Tor-Kar-Sson z Warszawy – 11,06 mln zł, KZN Rail i PKP Energetyka – 11,47 mln zł i Balzola z Hiszpanii – 10,99 mln zł.

Jak poinformował Elbląg, oferta złożona przez ZUE została wybrana jako najkorzystniejsza, ponieważ przedstawia najkorzystniejszy bilans kryteriów oceny ofert określonych w SIWZ. Zamawiający oceniał oferty pod względem czterech kryteriów. 60% oceny przetargowej stanowiła cena, zaś 25% to okres gwarancji. Termin wykonania inwestycji określono jedynie na 10%, a aspekt społeczny – 5%.

Projekt, poza nowym torowiskiem długości 1 km, przewiduje również przebudowę przejść dla pieszych i innych elementów wyposażenia systemu drogowego, budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w ul. Gen. Grota Roweckiego, budowę nowych przystanków, ułożenie kabli do sterowania rozjazdem, ułożenie detektorów ruchu i wykonanie zieleni przydrożnej w formie trawników.

Cała inwestycja ma być gotowa do 30 września 2017 roku. ZUE zagwarantowało 60-miesięczny okres gwarancji na wszystkie prace.VII Kongres Kolejowy
 

Celem kongresu CITY MATTERS jest zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli samorządów, miejskich aktywistów, polskich i zagranicznych ekspertów oraz przedsiębiorców aby móc dyskutować o przyszłości naszych miast.

Wspólnym mianownikiem tematycznym wydarzenia jest szeroko rozumiana jakość życia w mieście oraz promowanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych wpływających na jej poprawę. Istotną funkcją kongresu jest umożliwianie osobom decydującym o kształcie polskich miast nawiązania kontaktu, wymiany poglądów i opinii.

Wśród zagadnień, jakie poruszymy będą m.in.: wspólne miasto, jakość powietrza, transport, polityka mieszkaniowa, zieleń miejska, miasto dla pieszych, placemaking oraz estetyka przestrzeni publicznych. Sprawdź program i zarejestruj się tutaj

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKM Katowice rezygnuje z ikarusów, bo ma nowe solarisy

Prawo & Finanse

PKM Katowice rezygnuje z ikarusów, bo ma nowe solarisy

Jakub Dybalski 21 grudnia 2016

Gdańsk udziela z wolnej ręki rocznych kontraktów na przewozy

Prawo & Finanse

Gdańsk udziela z wolnej ręki rocznych kontraktów na przewozy

Jakub Dybalski 21 grudnia 2016

Morawiecki: Nowy tabor kolejowy zamiast jego modernizacji

Prawo & Finanse

Morawiecki: Nowy tabor kolejowy zamiast jego modernizacji

Jakub Madrjas 21 grudnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS