Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Zmiany w ochronie metra. Służba Ochrony Metra zamieni się w Straż

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-05-25 14:41
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Zmiany w ochronie metra. Służba Ochrony Metra zamieni się w Straż
fot. Metro Warszawskie
Metro Warszawskie zapowiada kilka zmian związanych z funkcjonowaniem Służby Ochrony Metra, czyli wewnętrznej formacji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo. Oprócz nowej nazwy rozbudowana jest Centralna Dyspozytornia, w której pojawią się stanowiska dla wartowników pełniących nadzór nad monitoringiem oraz dla dowódcy zmiany.

Najważniejsza zmiana dotyczy Służby Ochrony Metra, która zmieni się w Straż Metra Warszawskiego, co ma odzwierciedlać charakter, jak i sposób jej funkcjonowania. Zmiany mają podkreślać wewnętrzny charakter formacji, odpowiedzialnej za ochronę infrastruktury, działającej w oparciu o ustawę z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia. Obecnie SOM zatrudnia 250 wartowników, którzy pracują 24 godziny na dobę. – Formacja nadal będzie odpowiadała za zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów i ochronę infrastruktury. Liczba wartowników nie zmieni się – zapewnia Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego.

Trwają właśnie prace związane z rozbudową Centralnej Dyspozytorni. Do obecnych stanowisk dyspozytorskich dołączą wartownicy, którzy będą pełnić nadzór nad obrazem ze wszystkich kamer zainstalowanych w metrze. W CD będzie także zlokalizowane stanowisko dowódcy zmiany SMW.

Od 28 maja zostaną wprowadzone zmiany w działaniu żółtych telefonów alarmowych na stacjach, które zostaną przeprogramowane. Wybierając odpowiednie litery, pasażerowie będą mogli łączyć się bezpośrednio ze służbami metra (A – Straż Metra Warszawskiego, B – dyżurny stacji, C – policja).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5