Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Z Kolei Mazowieckich do Tramwajów Warszawskich. Zmiany w zarządzie miejskiej spółki

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-09-05 12:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. Tramwajów Warszawskich, opracowanie WU

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Z Kolei Mazowieckich do Tramwajów Warszawskich. Zmiany w zarządzie miejskiej spółki
fot. Michał Szymajda
Rada nadzorcza Tramwajów Warszawskich podjęła decyzję o powołaniu zarządu spółki na kolejną kadencję – do 2021 r. Prezesem zostaje Wojciech Bartelski, ale Joannę Baczewską, odpowiedzialną za finanse, zastąpi Dariusz Marzec, a miejsce Wojciecha Pęsika, któremu podlegały przewozy, zajmie Artur Radwan.

W środę 4 września rada nadzorcza Tramwajów Warszawskich podjęła decyzję o powołaniu zarządu spółki VII kadencji na lata 2019-2021. Jej prezesem pozostaje Wojciech Bartelski, który kieruje Tramwajami Warszawskimi od czerwca 2017 r. Wcześniej, od 2015 r., był członkiem zarządu ds. rozwoju infrastruktury, a w latach 2006-2014 r. pełnił funkcję burmistrza dzielnicy Warszawa Śródmieście. Był również radnym sejmiku województwa mazowieckiego. W spółce Tramwaje Warszawskie prezes nadzoruje program rozbudowy tras, który zakłada realizację 30 km nowych linii, a także zakup 213 nowych tramwajów.

W spółce pozostaje też Robert Kościelny, który jest członkiem zarządu ds. wsparcia. Był wieloletnim członkiem rady nadzorczej Tramwajów Warszawskich, a w 2017 r. został powołany w skład zarządu spółki. Od 1997 r. pracował na stanowiskach kierowniczych różnego szczebla, a następnie pełnił funkcje w zarządach spółek Newcityteam, gdzie był wiceprezesem zarządu w latach 2009–2011, i Sinevia, gdzie pełnił funkcję prezesa zarządu w latach 2011–2016. Członek Stowarzyszenia Wolnego Słowa, organizacji działaczy opozycji demokratycznej. Poseł na Sejm do 1997 roku. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Wolności i Solidarności oraz medalem „Pro Patria”.

Z zarządem pożegnali się jego wieloletni członkowie – Joanna Baczewska, której podlegały finanse oraz Wojciech Pęsik, który odpowiadał za przewozy i eksploatację. Członkiem zarządu ds. ekonomicznych został Dariusz Marzec, a ds. przewozowych – Artur Radwan.

Dariusz Marzec w latach 2013-2016 był wiceprezesem zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna Wcześniej był wiceprezesem zarządu czeskiej firmy Unipetrol. Ma doświadczenie menedżerskie w firmach konsultingowych, takich jak Artur Andersen, PwC czy KPMG. W latach 2004-2005 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa odpowiedzialnego za nadzór właścicielski i sektory gazowniczy, paliwowy i energetyczny. W latach 90. pracował w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych w Departamentach Rozwoju Rynku Kapitałowego i Powszechnej Prywatyzacji.

Artur Radwan, doktor nauk społecznych, jest znany przede wszystkim z Kolei Mazowieckich, gdzie w latach 2010-2017 pełnił funkcję prezesa zarządu i dyrektora generalnego Kolei Mazowieckich. Odpowiadał za odnowienie floty przewoźnika, wprowadzając do służby kilkadziesiąt nowoczesnych pociągów oraz nadzorował taborowe programy modernizacyjne. Wcześniej pracował w spółce PKP Przewozy Regionalne, gdzie był członkiem zarządu i dyrektorem ds. personalnych. Pracował zarówno w firmach prywatnych jak Coca-Cola czy Star Foods jak i w urzędach – od 2006 roku związany był z koleją.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaj do Dw. Zachodniego: Jest nowy przetarg na projekt

Przestrzeń

Tramwaj do Dw. Zachodniego: Jest nowy przetarg na projekt

Witold Urbanowicz 29 sierpnia 2019

Warszawa: Przetarg na projekt tramwaju do Dw. Zachodniego unieważniony

Przestrzeń

Warszawa: Przetarg na projekt tramwaju do Dw. Zachodniego unieważniony

Witold Urbanowicz 23 sierpnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5