Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wiadukt Poniatowskiego z windami. Drogowcy szukają projektanta

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-05-08 11:32
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wiadukt Poniatowskiego z windami. Drogowcy szukają projektanta
fot. Boston9, lic. CC BY-SA 3.0 Wikia Warszawa
Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych prowadzi przetarg na wyłonienie wykonawcy projektu budowlanego i wykonawczego oraz uzyskanie niezbędnych decyzji dla budowy wind na wiadukt Poniatowskiego. Wstępnie uzyskane uzgodnienia wskazują, że urządzenia mogą być zlokalizowane w dwóch miejscach – na wysokości zachodniego wejścia na przystanek kolejowy Powiśle oraz na wysokości ul. Solec.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego oraz uzyskanie decyzji niezbędnych dla realizacji zadania inwestycyjnego polegającego na budowie urządzeń dźwigowych przy wiadukcie ks. J. Poniatowskiego. Dzięki inwestycji obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się.

ZMID dysponuje analizami wskazującymi możliwość realizacji wind w trzech miejscach – rejon przyczółka wiaduktu po zachodniej stronie (przy zachodniej głowicy przystanku kolejowego Powiśle), rejon ul. Solec, rejon ,,Forum" (w rejonie przystanków tramwajowych na moście). W tej trzeciej lokalizacji rozważano jednak także wytyczenie przejść naziemnych i pochylni.

Zgodnie z wytycznymi przedstawionymi przez Zarząd Dróg Miejskich windy powinny posiadać udźwig 800 kg do przewozu 10 osób. Wymagana jest kabina o szerokości 1200x1600 mm z drzwiami o szerokości 900 mm. Projekty muszą być uwzględnione z konserwatorem zabytków. Ten zarekomendował, by urządzenia w miarę możliwości lokować wewnątrz istniejących wieżyc (z wyjątkiem rejonu „Forum”, w którym windy nie są umieszczone w bezpośrednim sąsiedztwie wieżyc).

Docelowe rozwiązania mają zostać uzgodnione m.in. z ZDM, pełnomocnikiem rowerowym i konserwatorem zabytków. Wstępnie wynika, że urządzenia mogą zostać ulokowane w dwóch lokalizacjach po obu stronach wiaduktu – w zachodnich wieżycach wiaduktu, przy przystanku Powiśle oraz w wieżycach przy ul. Solec.

Termin składania ofert mija 15 maja. O wyborze zadecydują cena (60%) oraz doświadczenie projektanta branży mostowej (40%). Na wykonanie przedmiotu zamówienia przeznaczono dziewięć miesięcy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Most Poniatowskiego z pierwszymi windami w 2017 r.

Przestrzeń

Most Poniatowskiego z pierwszymi windami w 2017 r.

Redakcja 22 czerwca 2016

Warszawa. Będą windy na  Moście Poniatowskiego. W 2016 lub 2017 r.

Przestrzeń

Warszawa. Będą windy na Moście Poniatowskiego. W 2016 lub 2017 r.

Jakub Dybalski 10 listopada 2015

Kierowcy zniknęli. Ale mostów brakuje

Felietony i komentarze

Kierowcy zniknęli. Ale mostów brakuje

Jakub Madrjas 24 marca 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5