Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Działają już nowe windy na moście Poniatowskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
08-04-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Działają już nowe windy na moście Poniatowskiego
fot. UM Warszawa
W tym tygodniu zostały uruchomione dwie nowe windy na moście Księcia Poniatowskiego. Dzięki temu wiadukt jest bardziej przyjazny dla osób starszych, rodziców z wózkami, osób z ograniczoną sprawnością ruchową i pasażerów z niepełnosprawnościami, którzy korzystają z pobliskich przystanków autobusowych.

Windy wybudowano wewnątrz wieżyc po obu stronach wiaduktu mostu Księcia Poniatowskiego przy ul. Solec. Ich lokalizacja nie zaburzyła bryły architektonicznej zabytkowego obiektu. Ściany wewnętrzne przebudowano, a konstrukcja wieżyc została wzmocniona przez budowę żelbetowego szybu windowego.

Dolne wejścia na poziomie ul. Solec znajdują się w istniejących otworach witryn wieżyc od strony parkingu, gdzie wybudowany został chodnik łączący się z istniejącymi ciągami pieszymi.

Wykute od strony Pragi wejścia z poziomu wiaduktu nawiązują do wyglądu otworów w sąsiednich wieżycach. Drzwi do wind wykonane zostały z hartowanego szkła weneckiego, typu optiwhite (pozbawionego zielonkawego odcienia charakterystycznego dla innych rodzajów szkła).

Windy zostały wyposażone w monitoring wizyjny.

Koszt budowy wyniósł ok. 5 mln zł.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5