Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa. Trakt Królewski od soboty w wersji letniej

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-04-07 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa. Trakt Królewski od soboty w wersji letniej
fot. Jakub Dybalski
W ten weekend wraca, znane warszawiakom już od wielu lat, zamykanie dla samochodów Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Światu czyli reprezentacyjnych ulic stolicy. Na Trakt Królewski powoli wracają ogródki kawiarniane. W całym mieście ZDM wydał od początku marca 120 decyzji zezwalających na ich funkcjonowanie.

Już od najbliższej soboty do połowy października, w każdy weekend, wyłączany będzie ruch od ronda de Gaulle’a do ul. Miodowej. Taka organizacja ruchu będzie też obowiązywać w święta, 2 maja, 16 czerwca i 14 sierpnia. Ulica będzie dostępna tylko dla pieszych i rowerzystów. Pozostanie utrzymany przejazd ul. Świętokrzyską przez skrzyżowanie z Nowym Światem.

Autobusy będą jak zwykle kursowały trasami objazdowymi, na zamkniętym odcinku przede wszystkim równoległymi do Traktu Królewskiego ulicami Bracką, Jasną i Mazowiecką. Zmiany obejmą linie 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44.

Na Trakcie Królewskim i innych śródmiejskich dzielnicach i placach zaczynają się już pojawiać kawiarniane ogródki. ZDM wydaje w każdym przypadku zezwolenie na zajęcie pasa drogowego w terminie od marca do października. Ogródek można też postawić w miesiącach zimowych (listopad–luty), ale jak można się domyślić, cieszy się to mniejszym zainteresowaniem.

ZDM tłumaczy, że procedura wydawania decyzji w sprawie ogródka maksymalnie uproszczona. „Już na etapie decyzji, właściciele obiektów wyposażani są w niezbędną wiedzę o tym, jak dostosować ogródek do przestrzeni miejskiej. Pomagają w tym uniwersalne kryteria, takie jak na przykład wymiary, kolorystyka, sposób instalacji czy zadaszenia obiektu”. Ogródki muszą być estetyczne, bezpieczne i nieutrudniające przejścia.

Miasto na tym zarabia, w zależności od kategorii drogi od 1,2 do 1,5 zł za m2. W zeszłym roku 462 decyzje w sprawie ogródków przyniosły budżetowi miasta 2,3 mln zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5