Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Warszawa ogłosi przetarg na 213 tramwajów za ponad 2 mld zł

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
02-02-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Warszawa ogłosi przetarg na 213 tramwajów za ponad 2 mld zł
fot. Martyn Janduła
Tramwaje Warszawskie ogłaszają właśnie przetarg na dostawy 123 tramwajów z opcją na kolejne 90 pojazdów. To największe zamówienie na tramwaje w Polsce. Wartość zamówienia szacowana jest na ponad 2,3 mld zł brutto.

Spółka Tramwaje Warszawskie przystępuje do ogłoszenia postępowania przetargowego na zakup łącznie 213 tramwajów. Zamówienie podstawowe obejmować ma 123 wozy, a prawo opcji – kolejne 90 wozów. Wartość zakupu szacowana jest na blisko 1,9 mld zł netto (ponad 2,3 mld zł brutto).

Choć informacje związane z przetargiem zostaną dopiero przedstawione w piątek 3 lutego, wiadomo jakich wozów oczekiwać może spółka Tramwaje Warszawskie. Według informacji, jakie w grudniu przekazał nam przewoźnik,  zamówienie podstawowe będzie zawierać 85 tramwajów dwukierunkowych o długości 33 m, 18 tramwajów jednokierunkowych o długości 33 m i 20 tramwajów jednokierunkowych o długości 24 m. Natomiast opcja obejmować będzie do 45 tramwajów dwukierunkowych o długości 33 m i do 45 tramwajów jednokierunkowych o długości 33 m.

Zakupy związane są z wymianą części istniejącego taboru i obsługą nowych tras. Jeśli przetarg zostanie ogłoszony w takiej postaci, będzie on większy niż poprzedni, wielki „kontrakt stulecia”, dzięki któremu Warszawa zyskała 186 Swingów.

W aktualnej perspektywie unijnej stolica planuje wybudować ok. 30 km nowych tras tramwajowych. W tej chwili kończy się budowa przedłużenia torów wzdłuż Światowida, a docelowo tramwaje mają dojechać do pętli Winnica przy Modlińskiej. Najpoważniejszym zadaniem pozostaje linia tramwajowa z Woli i Dw. Zachodniego przez Ochotę i Mokotów do Wilanowa (z zajezdnią na Annopolu i możliwością zbudowania kilku odnóg na Mokotowie). Oprócz tego tramwaje dojadą na Gocław, a także wzdłuż Kasprzaka do ulicy Wolskiej. Ostatnio decyzją władz miasta zakres planowanych inwestycji został zwiększony o trasę z Targówka na Zieloną Białołękę do obsługi rozbudowujących się rejonów Warszawy.

Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5