Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Ochota bez tramwajów. Dalsze prace i utrudnienia

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-07-09 15:19
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Ochota bez tramwajów. Dalsze prace i utrudnienia
Fot. ukosne.um.warszawa.pl
Do remontu dwóch przejazdów przez torowisko tramwajowe na ul. Grójeckiej dołączą prace na pl. Narutowicza. Oznacza to dalsze utrudnienia i ograniczenia w komunikacji tramwajowej na Ochocie – aż do 19 lipca.

Już od półtora tygodnia nie kursują tramwaje w ciągu ul. Grójeckiej i al. Krakowskiej od Banacha do pętli na Okęciu. Wstrzymanie ruchu tramwajów umożliwia przeprowadzenie prac na przejazdach przez torowisko przy Dickensa i Korotyńskiego.

W niedzielę, 12 lipca, tramwajarze zakończą prace na przejeździe na wysokości ul. Dickensa. Natomiast o północy z niedzieli na poniedziałek rozpoczną się prace na przejeździe przy ul. Korotyńskiego. Nie będzie można bezpośrednio skręcić w lewo z ul. Grójeckiej w ul. Korotyńskiego, za skrzyżowaniem, po jego północnej stronie, zostanie uruchomiona tymczasowa zawrotka. Natomiast jadący ul. Korotyńskiego będą musieli skręcić na skrzyżowaniu w prawo. Prace w tym miejscu potrwają do 22 lipca.

W dniach 11-19 lipca tramwajarze wyremontują także tory na pętli Pl. Narutowicza. Prace te zostały podzielone na trzy etapy. W pierwszym, w weekend 11-12 lipca, zamknięty będzie przejazd przez tory tramwajowe na wysokości ul. Słupeckiej. Objazd zostanie poprowadzony do zwrotki na wysokości ul. Dalekiej. W tym czasie tramwaje nie będą kursowały ul. Grójecką od pl. Zawiszy do pl. Narutowicza. Na pl. Zawiszy składy linii 1 będą zmieniały numer na 9 i kontynuowały jazdę po trasie tej linii, a w przeciwnym kierunku „dziewiątka” zmieni się w „jedynkę”. Tramwaje linii 7 dojadą tylko do pl. Starynkiewicza, natomiast kursowanie 14 i 25 będzie zawieszone.

Pasażerów będzie woziła tramwajowa linia zastępcza 75 na trasie: Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – rondo Żaba – 11 Listopada – Targowa – Trasa W-Z – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – pl. Narutowicza – Grójecka – Banacha. Swoją trasę zmienią autobusy linii 191, które skończą na skrzyżowaniu ul. Banacha i Bitwy Warszawskiej 1920 r. Trasa autobusów linii Z-9 zostanie wydłużona i będzie prowadziła dodatkowo ul. Grójecką, pl. Zawiszy, Al. Jerozolimskimi do pl. Starynkiewicza.

W tygodniu od 13 do 17 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicami Nowowiejską i Filtrową od al. Niepodległości do pl. Narutowicza. Tramwaje linii 1, 7 i 9 będą dojeżdżały do pętli Banacha. Kursowanie linii 14 i 25 nadal będzie zawieszone. Tramwaje linii 15 pojadą ul. Puławską do Metra Wilanowska. Autobusy linii 191 i Z-9 wrócą na swoje pierwotne trasy. Pasażerowie będą mogli skorzystać z linii zastępczej Z15, której trasa została wytyczona ulicami: pl. Narutowicza– Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – al. Niepodległości – Wawelska – Krzywickiego – Filtrowa – pl. Narutowicza.

Podczas trzeciego etapu w weekend 18-19 lipca tramwaje nie będą kursowały do pl. Narutowicza zarówno od strony pl. Zawiszy jak i od al. Niepodległości. Tak jak w pierwszym etapie składy linii 1 i 9 na pl. Zawiszy zamienią swoje numery, nr 7 dojadą do pl. Starynkiewicza, natomiast linii 15 pojadą ul. Puławską do Metra Wilanowska. Nie będą kursowały składy linii 14 i 25. W tym etapie będą jeździły obie linie zastępcze: Z-9 na wydłużonej trasie oraz Z15.

Na ul. Czerniakowskiej będą pracowali ciepłownicy, którzy zaplanowali na wakacje remont komory zlokalizowanej pod wschodnią jezdnią na wysokości ul. Mikkego. Od poniedziałku, 13 lipca, jezdnia prowadząca w kierunku Bielan będzie zwężona o jeden pas. Wyłączony z ruchu zostanie lewy pas, przy pasie dzielącym jezdnie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5