Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Warszawa: Kanał techniczny na pl. Defilad nadal drogi. Bez tego ani rusz

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-04-09 16:04
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: Kanał techniczny na pl. Defilad nadal drogi. Bez tego ani rusz
fot. WU
Warszawa otworzyła oferty w drugim przetargu na budowę kanału zbiorczego do prowadzenia infrastruktury technicznej na placu Defilad. Konkurencja jest większa, ale oferty znacząco przekraczają zaplanowany na ten cel budżet. Inwestycja jest konieczna zanim ruszą prace przy zagospodarowaniu okolic Pałacu Kultury i Nauki, w tym realizacji nowego placu Centralnego.

Przedmiotem powtórzonego przetargu ogłoszonego przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta jest budowa kanału zbiorczego do prowadzenia infrastruktury technicznej na placu Defilad. To element projektu z zagospodarowaniem tzw. Nowego Centrum Warszawy, w tym dostosowanie infrastruktury technicznej do programu zabudowy terenu wokół PKiN.

Na kanał technologiczny składają się dwa równoległe tunele: kablowy oraz wodociągowo-ciepłowniczy. Głównym założeniem projektu kanału zbiorczego, jak podaje zamawiający, jest uwolnienie terenów wokół Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w tym Placu Defilad od sieci i instalacji, które obecnie są tam zlokalizowane w celu umożliwienia realizacji przyszłej zabudowy. Rolą kanału jest uporządkowane przeprowadzenie sieci, instalacji i przewodów teletechnicznych przez cały teren oraz umożliwienie korzystania z tych sieci przyszłym odbiorcom. Obiekt znajdzie się na głębokości 4,3-8,2 m pod poziomem terenu. Szerokość użytkowa każdej części tunelu wynosić ma 260 cm, a typowa wysokość wyniesie 3 m.

Wczoraj minął termin składania ofert. Budżet zamawiający określił na kwotę 43,6 mln zł brutto. To nieco więcej niż w pierwszym przetargu, kiedy przeznaczono na ten cel 39,3 mln zł brutto. Tym razem większa jest konkurencja: wpłynęły trzy oferty, zamiast jednej. Dalej jednak rozmijają się z założeniami finansowymi zamawiającego. Najtańszą ofertę złożył IDS-BUD, który zaoferował 70,1 mln zł brutto. To o 20 mln zł mniej niż poprzednio. ZAB-BUD proponuje 79 mln zł brutto, a Warbud – 93,5 mln zł brutto. Teraz Ratusz musi zastanowić się, czy zwiększyć budżet, czy też rozpisać kolejny przetarg.

Jak pisaliśmy, władze Warszawy zaprezentowały niedawno projekt nowego placu Centralnego przed Pałacem Kultury i Nauki. Przebudowa placu, zgodnie z Wieloletnią Prognozą Finansową, jest zaplanowana na lata 2021-2022.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Trzaskowski: Nowy plac Defilad do końca kadencji

Przestrzeń

Trzaskowski: Nowy plac Defilad do końca kadencji

Witold Urbanowicz 27 listopada 2018

Warszawa wybiera nowy pl. Defilad. Jest projektant

Przestrzeń

Warszawa wybiera nowy pl. Defilad. Jest projektant

Witold Urbanowicz 27 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5