Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Rusza zagospodarowanie pl. Defilad. Najpierw kanał techniczny

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-09-10 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rusza zagospodarowanie pl. Defilad. Najpierw kanał techniczny
Jedna ze zwycięskich prac konkursowychfot. WU
Warszawa ogłosiła właśnie przetarg na budowę kanału technologicznego na placu Defilad, w którym zostaną zgrupowane wszelkie instalacje techniczne. To wstęp do zagospodarowania i ucywilizowania całego placu, na którym przewidziano atrakcyjną przestrzeń publiczną jako nowego placu Centralnego.

Przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta jest budowa kanału zbiorczego do prowadzenia infrastruktury technicznej na pl. Defilad w ramach przygotowania terenu do programu zabudowy terenu wokół Pałacu Kultury i Nauki. Będzie się on składał z dwóch oddzielnych kanałów – kablowego oraz wodociągowo-ciepłowniczego. Jego długość wyniesie 850 m. Wartość zamówienia jest szacowana na 38 mln zł netto.

Jak informuje zamawiający, głównym założeniem projektu kanału zbiorczego jest uwolnienie terenów wokół Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w tym placu Defilad od sieci i instalacji, które obecnie są tam zlokalizowane w celu umożliwienia realizacji przyszłej zabudowy. Rolą kanału jest uporządkowane przeprowadzenie sieci, instalacji i przewodów teletechnicznych przez cały teren oraz umożliwienie korzystania z tych sieci przyszłym odbiorcom.

Termin składania ofert mija 19 października. Zamówienie miałoby zostać wykonane do 30 listopada 2020 r. Wykonanie kanału to jeden z warunków dla zagospodarowania placu Defilad. W listopadzie zeszłego roku w ramach międzynarodowego konkursu wybrano pięć prac na projekt placu Centralnego, czyli nowego placu Defilad. Projektanci zostaną zaproszeni do dalszych negocjacji, a finalny projekt będzie też efektem zeszłorocznych konsultacji społecznych po konkursie. – Mamy już złożone oferty po etapie negocjacji. Teraz trwa ich ocena. W najbliższych dniach powinniśmy poznać rozstrzygnięcie – mówi Agnieszka Kłąb, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

 Sama przebudowa placu, zgodnie z obowiązującą Wieloletnią Prognozą Finansową,  jest zaplanowana na lata 2021-2022. W tym roku prowadzony był też przetarg na budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które ma stanąć przy placu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa wybiera plac Defilad. Aż 5 prac zwycięskich

Przestrzeń

Warszawa wybiera plac Defilad. Aż 5 prac zwycięskich

Witold Urbanowicz 06 listopada 2017

Nowy plac Centralny zamiast Defilad. Międzynarodowy konkurs

Przestrzeń

Nowy plac Centralny zamiast Defilad. Międzynarodowy konkurs

Witold Urbanowicz 03 lipca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5