Partnerzy serwisu:
Mobilność

Warszawa: 25 stacji ładowania od Ekoenergetyki już na Ostrobramskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-05-20 13:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Ekonergetyka Polska

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Warszawa: 25 stacji ładowania od Ekoenergetyki już na Ostrobramskiej
fot. Ekoenergetyka
Warszawa: 25 stacji ładowania od Ekoenergetyki już na Ostrobramskiej
Warszawa: 25 stacji ładowania od Ekoenergetyki już na Ostrobramskiej
Warszawa: 25 stacji ładowania od Ekoenergetyki już na Ostrobramskiej
Warszawa: 25 stacji ładowania od Ekoenergetyki już na Ostrobramskiej
Ekoenergetyka Polska zainstalowała w stołecznej zajezdni Ostrobramska 25 stacji ładowania autobusów elektrycznych o mocy 60 kW każda. To kolejna część umowy, którą spółka realizuje dla MZA Warszawa. Zgodnie z podpisanym kontraktem Ekoenergetyka przygotuje dla stolicy infrastrukturę składającą się z 65 urządzeń zajezdniowych o mocy 60 kW oraz trzy stacje pantografowe.

Stworzone zostały już punkty ładowania autobusów elektrycznych w zajezdni Ostrobramska. Wykonawca zainstalował tam 25 dwuwyjściowych stacji ładowania Plug Charger FX 60. Każda z nich dysponuje mocą 60 kW. Wszystkie wyposażone są w złącze CCS Combo 2. Optymalne rozmieszczenie ładowarek na placu zajezdni umożliwia kierowcom swobodne podjeżdżanie i podłączanie autobusów do ładowania. Urządzenia czekają na badanie UDT.

Ostrobramska to druga z kolei warszawska zajezdnia, w której Ekoenergetyka zainstalowała stacje ładowania. W zeszłym miesiącu 15 ładowarek Plug Charger F 60 (wraz z satelitkami) trafiło do zajezdni Woronicza. Zgodnie z umową, jaką MZA Warszawa podpisały z Ekoenergetyką, w najbliższym czasie stworzymy infrastrukturę ładowania autobusów w Zajezdni Stalowa. Co więcej, kontrakt zakłada również instalację trzech stacji pantografowych o mocy 400 kW.

Zamówiona przez MZA Warszawa infrastruktura jest częścią projektu, który zakłada zakup 130 elektrycznych autobusów. Do końca 2020 roku w stolicy pojawi się 160 tego typu pojazdów.

Ekoenergetyka-Polska jest liderem wśród producentów infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych działającym na rynku elektromobilności od 10 lat. Do tej pory Ekoenergetyka-Polska dostarczyła ponad 600 stacji ładowania do 60 miast w 12 krajach o łącznej mocy ponad 80.000 kW. Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze i w Niemczech.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5