Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Ekoenergetyka z kolejną umową w Zielonej Górze

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
16-09-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Ekoenergetyka

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Ekoenergetyka z kolejną umową w Zielonej Górze
fot. MZK Zielona Góra
Ekoenergetyka zwiększy moc kolejnych ładowarek dla zielonogórskich elektrobusów oraz wykona nową stację ładowania na zajezdni przy Chemicznej.

Prezes Zarządu Ekoenergetyka-Polska Bartosz Kubik oraz Petros Spinaris – Wiceprezes Zarządu, odpowiedzialny za Sprzedaż i Marketing, podpisali dzisiaj umowę z Prezydentem Januszem Kubickim na zwiększenie mocy na pętlach przy ul. Zawadzkiego „Zośki” i Wrocławskiej oraz budowę nowej stacji na zajezdni przy Chemicznej.

Zielona Góra znajduje się w czołówce miast z zeroemisyjnym parkiem autobusów i na drugim miejscu w kraju pod względem wartości procentowej elektryków we flocie (48,3%).

Plany rozwoju są ambitne i stąd potrzeba zwiększenia mocy na stacjach ładowania na terenie miasta.

– To dla nas zaszczyt, że możemy realizować zamówienie dla Zielonej Góry, bo tu zaczęła się nasza przygoda – mówił na briefingu Bartosz Kubik, Prezes Zarządu Ekoenergetyki

Dzisiejsza umowa to dowód na konsekwentną kontynuację strategii rozwoju infrastruktury i kolejny krok milowy. Będziemy obsługiwać więcej autobusów na istniejących stacjach ładowania, dlatego muszą mieć większą moc.

Wartość umowy wynosi 2 mln 357 tys. zł.

Na przystankach przy Wrocławskiej i Zawadzkiego już działają trzy ładowarki, których moc zwiększy się z obecnych 200 kW na 400 kW.

Na zajezdni MZK przy ul. Chemicznej staną dwie dwuwyjściowe stacje wolnego ładowania autobusów elektrycznych prądem stałym o mocy 120 kW. Umowa obejmuje także mobilną jednowyjściową stację ładowania prądem stałym o mocy 20 kW. Co ważne zostanie zapewniony system do zarządzania oraz monitorowania stacjami oraz punktami ładowania, a także wykonanie przyłączy energetycznych i miejsc posadowienia dla trzech istniejących mobilnych stacji ładowania.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5