Partner serwisu
Mobilność

Ekoenergetyka dostarczy do 140 stacji dla skandynawskiego przewoźnika

Dalej Wstecz
Data publikacji:
22-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
22-02-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Ekoenergetyka

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Ekoenergetyka dostarczy do 140 stacji dla skandynawskiego przewoźnika
fot. Ekoenergetyka
Ekoenergetyka dostarczy do 140 ładowarek do autobusów elektrycznych firmie Nobina, największemu skandynawskiemu operatorowi transportu publicznego, w ramach kontynuacji ekspansji europejskiego producenta infrastruktury pojazdów elektrycznych o dużej mocy w regionie skandynawskim.

Ekoenergetyka zainstaluje w tym roku swoje niezawodne ładowarki Axon Easy 120 kW i 180 kW w czterech zajezdniach autobusowych w stolicy Szwecji, Sztokholmie, uruchamiając je do stycznia 2025 roku. Nobina posiada największą bezemisyjną flotę autobusową w całej Skandynawii i zatrudnia 13 000 osób w czterech krajach, podczas gdy Ekoenergetyka dostarcza 20% europejskich stacji ładowania dla autobusów miejskich.

Kontrakt jest częścią szerszej ekspansji Ekoenergetyki w regionie skandynawskim, jednym z najszybciej rozwijających się rynków pojazdów elektrycznych na świecie. – Ten kontrakt to ważny wotum zaufania dla Ekoenergetyki, od głównego gracza na wymagającym rynku. Nasza współpraca z firmą Nobina ma świetny początek i jesteśmy dumni, że możemy z nią współpracować, budując przyszłość zrównoważonego transportu w Sztokholmie i całym regionie skandynawskim – powiedział Bartosz Kubik, szef i współzałożyciel Ekoenergetyki.

Nobina, która każdego dnia zapewnia zrównoważony transport dla 1 miliona osób, jest zaangażowana w zwiększanie mobilności w miastach przy jednoczesnym minimalizowaniu wpływu na środowisko. Stacje ładowania Axon Easy firmy Ekoenergetyka będą zlokalizowane w zajezdniach autobusowych w stolicy Szwecji.

Ekspansja Ekoenergetyki jest wspierana przez Enterprise Investors, wiodący środkowoeuropejski fundusz private equity, który w ubiegłym roku objął znaczący pakiet mniejszościowy. Fundusz ogłosił plany zainwestowania ponad 45 milionów euro w projekty e-mobilności.

Ekoenergetyka świadczy całodobowe usługi zdalnego monitorowania i naprawy stacji ładowania z siedziby w Zielonej Górze, w zachodniej Polsce. Zaawansowane systemy firmy pozwalają na zdalne rozwiązywanie prawie 60% zgłaszanych problemów. Założona w 2009 roku Ekoenergetyka wyrosła z akademickiego projektu badawczego Bartosza Kubika i współzałożyciela Macieja Wojeńskiego, a obecnie zatrudnia ponad 1000 osób.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5