Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Ekoenergetyka pozyskała zewnętrznego inwestora

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2022-01-13 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ekoenergetyka pozyskała zewnętrznego inwestora
fot. Ekoenergetyka
Polish Enterprise Funds VIII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors (EI), obejmuje znaczący pakiet mniejszościowy w spółce Ekoenergetyka-Polska, tworzącej infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych. Łącznie, w spółkę oraz inne projekty związane z e-mobilnością, fundusz zainwestuje 200 mln zł. Transakcja wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Ekoenergetyka jest polską spółką technologiczną dostarczającą unikatowych rozwiązań na rynek globalny. Główny obszar działalności spółki to projektowanie i produkcja infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych, zarówno transportu publicznego, zawodowego jak i użytkowników indywidualnych.

Założona w 2009 r. przez Bartosza Kubika i Macieja Wojeńskiego Ekoenergetyka jest pokłosiem akademickiego projektu badawczego. Dziś spółka jest wiodącym dostawcą zaawansowanych rozwiązań w obszarze infrastruktury ładowania. Jej produkty i usługi zostały wdrożone w największych europejskich miastach m.in. w Barcelonie, Berlinie, Hamburgu, Monachium, Paryżu czy Warszawie. Dzięki stale rozwijanym możliwościom badawczo-rozwojowym, potężnemu zapleczu laboratoryjnemu oraz wyposażeniu w najwyższej klasy sprzęt i urządzenia do produkcji, Ekoenergetyka stała się liderem technologicznym branży i z powodzeniem konkuruje na rynku międzynarodowym.

Dostarczane przez spółkę rozwiązania są tworzone na miejscu – od prac badawczo-rozwojowych przez projektowanie i produkcję, po sprzedaż i marketing. Ekoenergetyka oferuje również szeroki pakiet usług serwisowych oraz posprzedażowych, takich jak aktywny całodobowy monitoring stacji ładowania oraz zdalne wsparcie oferowane klientom w językach: polskim, angielskim czy niemieckim.

– Mocno wierzymy w dynamiczny rozwój sektora elektromobilności i jesteśmy pod dużym wrażeniem innowacyjności, zaawansowania technologicznego Ekoenergetyki oraz sposobu, w jaki spółka komercjalizuje tworzone rozwiązania – powiedział Sebastian Król, partner w EI odpowiedzialny za transakcję. – Unikalne doświadczenie, elastyczność oraz wysoka jakość produktów oferowanych przez spółkę jest doceniana przez najbardziej wymagających odbiorców w kraju i za granicą. Rozwiązania Ekoenergetyki zostały wybrane i zaimplementowane przez największych operatorów transportu publicznego w Polsce i Europie, a także wiodące sieci ładowania i dystrybucji paliw. To wszystko sprawia, że spółka ma realny wpływ na rozwój tego młodego i niezwykle szybko rosnącego rynku. Jest to przewaga, którą planujemy wykorzystać by umocnić ją na pozycji lidera – dodał.

– Postanowiliśmy połączyć siły z Enterprise Investors, aby skorzystać z ich doświadczeń we wspieraniu rozwoju przedsiębiorczych firm na etapie szybkiego wzrostu, w którym dziś znalazła się Ekoenergetyka. Spółka planuje dynamiczną ekspansję przede wszystkim na rynkach zagranicznych. Do tego kolejnego kroku w rozwoju naszej firmy poszukiwaliśmy silnego partnera finansowego, który będzie nas wspierał zarówno kapitałem, jak i doświadczeniem. Teraz możemy skupić się na tym, by stać się światowym graczem numer jeden w swoim segmencie rynku elektromobilności – powiedział Bartosz Kubik, współzałożyciel Ekoenergetyki.

– Dzięki wsparciu Enterprise Investors zamierzamy dalej dynamicznie rosnąć i jeszcze szybciej rozwijać potencjał technologiczny, produkcyjny i organizacyjny, aby budować najlepsze rozwiązania dla zeroemisyjnego transportu przyszłości. Satysfakcja klientów na każdym etapie to nasz priorytet, dlatego cieszę się, że mamy partnera, z którym osiągniemy najbardziej ambitne cele, nie tylko w zakresie produkcji, ale również serwisu i utrzymania najwyższej sprawności naszych systemów – dodał Maciej Wojeński, współzałożyciel Ekoenergetyki.

Enterprise Investors jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa od 1990 r. i utworzyła dziewięć funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2,5 mld EUR. Fundusze te zainwestowały 2,2 mld euro w 151 spółek działające w różnych sektorach gospodarki. Fundusze te zakończyły inwestycje w 135 spółkach, uzyskując przychody brutto w wysokości 4,2 mld euro.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zielona Góra kupuje kolejne autobusy elektryczne

Prawo & Finanse

Zielona Góra kupuje kolejne autobusy elektryczne

Jakub Rösler 28 grudnia 2021

Malbork wprowadza do ruchu pierwsze elektrobusy

Komunikacja

Malbork wprowadza do ruchu pierwsze elektrobusy

Redakcja 16 lipca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5