Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Ekoenergetyka pozyskała zewnętrznego inwestora

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
13-01-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Ekoenergetyka pozyskała zewnętrznego inwestora
fot. Ekoenergetyka
Polish Enterprise Funds VIII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors (EI), obejmuje znaczący pakiet mniejszościowy w spółce Ekoenergetyka-Polska, tworzącej infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych. Łącznie, w spółkę oraz inne projekty związane z e-mobilnością, fundusz zainwestuje 200 mln zł. Transakcja wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Ekoenergetyka jest polską spółką technologiczną dostarczającą unikatowych rozwiązań na rynek globalny. Główny obszar działalności spółki to projektowanie i produkcja infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych, zarówno transportu publicznego, zawodowego jak i użytkowników indywidualnych.

Założona w 2009 r. przez Bartosza Kubika i Macieja Wojeńskiego Ekoenergetyka jest pokłosiem akademickiego projektu badawczego. Dziś spółka jest wiodącym dostawcą zaawansowanych rozwiązań w obszarze infrastruktury ładowania. Jej produkty i usługi zostały wdrożone w największych europejskich miastach m.in. w Barcelonie, Berlinie, Hamburgu, Monachium, Paryżu czy Warszawie. Dzięki stale rozwijanym możliwościom badawczo-rozwojowym, potężnemu zapleczu laboratoryjnemu oraz wyposażeniu w najwyższej klasy sprzęt i urządzenia do produkcji, Ekoenergetyka stała się liderem technologicznym branży i z powodzeniem konkuruje na rynku międzynarodowym.

Dostarczane przez spółkę rozwiązania są tworzone na miejscu – od prac badawczo-rozwojowych przez projektowanie i produkcję, po sprzedaż i marketing. Ekoenergetyka oferuje również szeroki pakiet usług serwisowych oraz posprzedażowych, takich jak aktywny całodobowy monitoring stacji ładowania oraz zdalne wsparcie oferowane klientom w językach: polskim, angielskim czy niemieckim.

– Mocno wierzymy w dynamiczny rozwój sektora elektromobilności i jesteśmy pod dużym wrażeniem innowacyjności, zaawansowania technologicznego Ekoenergetyki oraz sposobu, w jaki spółka komercjalizuje tworzone rozwiązania – powiedział Sebastian Król, partner w EI odpowiedzialny za transakcję. – Unikalne doświadczenie, elastyczność oraz wysoka jakość produktów oferowanych przez spółkę jest doceniana przez najbardziej wymagających odbiorców w kraju i za granicą. Rozwiązania Ekoenergetyki zostały wybrane i zaimplementowane przez największych operatorów transportu publicznego w Polsce i Europie, a także wiodące sieci ładowania i dystrybucji paliw. To wszystko sprawia, że spółka ma realny wpływ na rozwój tego młodego i niezwykle szybko rosnącego rynku. Jest to przewaga, którą planujemy wykorzystać by umocnić ją na pozycji lidera – dodał.

– Postanowiliśmy połączyć siły z Enterprise Investors, aby skorzystać z ich doświadczeń we wspieraniu rozwoju przedsiębiorczych firm na etapie szybkiego wzrostu, w którym dziś znalazła się Ekoenergetyka. Spółka planuje dynamiczną ekspansję przede wszystkim na rynkach zagranicznych. Do tego kolejnego kroku w rozwoju naszej firmy poszukiwaliśmy silnego partnera finansowego, który będzie nas wspierał zarówno kapitałem, jak i doświadczeniem. Teraz możemy skupić się na tym, by stać się światowym graczem numer jeden w swoim segmencie rynku elektromobilności – powiedział Bartosz Kubik, współzałożyciel Ekoenergetyki.

– Dzięki wsparciu Enterprise Investors zamierzamy dalej dynamicznie rosnąć i jeszcze szybciej rozwijać potencjał technologiczny, produkcyjny i organizacyjny, aby budować najlepsze rozwiązania dla zeroemisyjnego transportu przyszłości. Satysfakcja klientów na każdym etapie to nasz priorytet, dlatego cieszę się, że mamy partnera, z którym osiągniemy najbardziej ambitne cele, nie tylko w zakresie produkcji, ale również serwisu i utrzymania najwyższej sprawności naszych systemów – dodał Maciej Wojeński, współzałożyciel Ekoenergetyki.

Enterprise Investors jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa od 1990 r. i utworzyła dziewięć funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2,5 mld EUR. Fundusze te zainwestowały 2,2 mld euro w 151 spółek działające w różnych sektorach gospodarki. Fundusze te zakończyły inwestycje w 135 spółkach, uzyskując przychody brutto w wysokości 4,2 mld euro.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5