Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tramwaje Warszawskie do 2020 r. wyremontują 3 tys. słupów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-03-07 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tramwaje Warszawskie do 2020 r. wyremontują 3 tys. słupów
Tramwaje Warszawskie nadganiają z konserwacją i utrzymaniem słupów trakcyjnych. W ciągu najbliższych dwóch lat spółka chce poddać remontowi generalnemu ok. 3 tys. słupów. Zamierzeniem jest, by raz na osiem lat każdy ze słupów przeszedł remont bądź został wymieniony.

Spółka Tramwaje Warszawskie posiada ok. 8 tys. słupów trakcyjnych. – Opracowaliśmy standardy utrzymania słupów trakcyjnych. Mniej więcej co osiem lat każdy słup powinien być odnowiony, a co 30-40 lat – wymieniony – wskazuje Wojciech Bartelski, prezes Tramwajów Warszawskich.

W celu zachowania odpowiedniej regularności Tramwaje Warszawskie będą musiały "nadgonić" z utrzymaniem infrastruktury. – Wdrażamy duży program, który pozwoli na remont generalny 3000 słupów w ciągu najbliższych dwóch lat – zapowiada Wojciech Bartelski. Słupy będą zabezpieczane antykorozyjnie i malowane. Te w najgorszym stanie będą wymieniane – według szacunków los ten spotka ok. 200-240 słupów. Cała operacja związana z naprawami i wymianą będzie kosztować ok. 3 mln zł, a kwota ta zostanie pokryta ze środków własnych spółki.

Nowością jest pokrywanie słupów powłoką antyplakatową. – Podpatrzyliśmy to w Czechach, a efekty można oglądać już na Targowej. Zabezpieczamy słup do wysokości, do której sięga ludzka ręka – wskazuje Bartelski. 

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawski przetarg początkiem kłopotów samorządów?

Felietony i komentarze

Warszawski przetarg początkiem kłopotów samorządów?

Michał Beim 23 lutego 2019

Właściciel Newagu: Błąd popełnił albo Hyundai, albo Pesa

Komunikacja

Właściciel Newagu: Błąd popełnił albo Hyundai, albo Pesa

Jakub Madrjas 24 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5