Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin: Powstaje węzeł Podjuchy. Kolejne zmiany w komunikacji

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
24-07-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZDiTM Szczecin

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Szczecin: Powstaje węzeł Podjuchy. Kolejne zmiany w komunikacji
fot. ZDiTM Szczecin
Prace związane z budową węzła przesiadkowego w Podjuchach postępują. Do końca roku ten rejon miasta zmieni się nie do poznania. Zmiany na placu budowy wymuszają wprowadzeniem kolejnego etapu organizacji ruchu, a to będzie powodowało nowe utrudnienia dla kierowców, na szczęście zaledwie kilkudniowe.

Jak informuje ZDiTM, zakończyły się prace przygotowawcze i rozbiórkowe, trwają roboty ziemne. Postępują te związane z infrastrukturą podziemna. Nie ma już wiaty, magazynu z blachy oraz budynku składu opału. Częściowo rozebrano plac betonowy oraz ogrodzenie. Wykonawca wybudował częściowo kanalizację deszczową, co będzie kontynuowane w najbliższych tygodniach. Rozpocznie się także wykonanie przyłącza wodociągowego i kanalizacji sanitarnej oraz oświetlenia. Z uwagi na konieczność przeprowadzenia prac na ulicy Metalowej w najbliższych dniach – od 27 lipca – zostanie tam prowadzony ruch wahadłowy z tymczasową sygnalizacją uliczną.

Zakres prac obejmuje budowę nowej pętli z wiatami i systemem informacji pasażerskiej. Powstaną parkingi przesiadkowe dla rowerów i samochodów oraz zaplecze socjalno-kasowe. Przebudowane zostaną chodniki, odwodnienie i oświetlenie. Zakończenie prac budowlanych przewiduje się na koniec tego roku. Koszt przedsięwzięcia, którego wykonawcą jest firma Musing Bud, to 11,6 mln zł.

Budowa węzła przesiadkowego przy stacji Podjuchy jest elementem projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego związanego z budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, która stanowić będzie oś transportu publicznego w obszarze funkcjonalnym miasta Szczecin.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5