Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Pilawa z centrum przesiadkowym przy dworcu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
09-11-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Podziel się ze znajomymi:

Kilka dni temu otworzono centrum przesiadkowym w Pilawie. Parking P&R z ponad 100 miejscami dla aut, 30 dla rowerów, nowe oświetlenie uliczne oraz dwa autobusy komunikacji miejskiej to najważniejsze efekty unijnego projektu zrealizowanego w Pilawie.

Całkowita wartość projektu to ponad 10 mln zł, w tym wsparcie z UE oraz budżetu państwa to blisko 6,8 mln zł. Wsparcie unijne pozwoliło na przeprowadzenie kompleksowej rewitalizacji terenów przy dworcu PKP w Pilawie oraz na przygotowanie ich pod budowę centrum przesiadkowego.

W Pilawie powstał m.in. parking P+R o powierzchni blisko 3 tys. m2. W nowo wybudowanych obiektach są 103 miejsca typu „Park&Ride”, w tym trzy dla osób niepełnosprawnych oraz 30 miejsc „Bike&Ride”. Inwestycja obejmowała również budowę i przebudowę dróg lokalnych oraz utworzenie ścieżek rowerowych. Na terenie centrum przesiadkowego wymieniono również 9 punktów oświetlenia ulicznego. Ponadto zakupiono dwa autobusy, w tym jeden o napędzie hybrydowym.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5