Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Podwarszawski Nadarzyn z dworcem autobusowym

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-06-2020
Ostatnia modyfikacja:
21-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Dzisiaj (1 czerwca) w podwarszawskim Nadarzynie przy Granicznej zostało uruchomione centrum przesiadkowe z zadaszonym dworcem autobusowym i parkingiem przesiadkowym. Wraz z otwarciem nowego dworca zmienił się przebieg linii autobusowych. – W tym miejscu powstanie też nadarzyńskie centrum obsługi mieszkańca. W niedługim czasie będzie to kwintesencja samorządu nadarzyńskiego – mówi Dariusz Zwoliński, burmistrz Nadarzyna.

Na węzeł składają się zadaszony dworzec autobusowy z poczekalnią, sześć peronów autobusowych, parking przesiadkowy na 225 samochodów i 40 rowerów. Do tego dochodzi punkt ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt dostępny jest od dzisiaj.

– Ta inwestycja powstała w wyniku współdziałania samorządów. Celem przedsięwzięcia jest ograniczenie ruchu w centrum Nadarzyna, ale też w centrum metropolii warszawskiej. W tym miejscu powstanie nadarzyńskie centrum obsługi mieszkańca (Przedsiębiorstwo Komunalne Nadarzyn, Straż Gminna, Gminny Ośrodek Pomocy). Ponadto praktycznie nad dniach ruszą prace projektowe nad nowym ośrodkiem zdrowia na sąsiedniej działce. Przewidujemy też teren rekreacyjny. W niedługim czasie będzie to kwintesencja samorządu nadarzyńskiego – mówi Dariusz Zwoliński, burmistrz Nadarzyna.

– To dowód, że współpracujemy w metropolii. Nie trzeba zmieniać map okręgów wyborczych. Dbamy o wzmacnianie więzów, to kwestia absolutnie priorytetowa. Niestety w ostatnich latach komunikacja z mniejszymi obszarami zamiera. Najważniejsza jest komunikacja między mniejszymi i większymi miejscowościami – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. – Takich parkingów przesiadkowych powstało bądź powstaje 60. To odciąży centra miast – mówi Trzaskowski.

Uruchomienie węzła wiąże się ze zmianami w komunikacji publicznej. Od dzisiaj dojeżdżają tu linie 711, 733 oraz Nadarzyn – Pruszków, a od 15 czerwca również linia B7 (Nadarzyn – Brwinów przez Otrębusy).


fot. UG Nadarzyn

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5