Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Pierwsza warszawska stopiątka na szerokim torze w Konotopie

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
17-03-2023
Ostatnia modyfikacja:
22-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Pierwsza warszawska stopiątka na szerokim torze w Konotopie
mat. Rada Miasta KonotopBurmistrz Konotopu przy pierwszym tramwaju na szerokim torze
Miasto Konotop przygotowuje się do wyjazdu podarowanych przez Warszawę wagonów z rodziny 105Na. Jak zapowiadają władze miasta, w ciągu 1-2 dni rozpoczną się jazdy próbne na szerokim torze.

Jak pisaliśmy, władze Konotopu zwróciły się o pomoc do Warszawy i przekazanie niepotrzebnych wagonów tramwajowych. Wytypowano 23 wagony – popularne stopiątki – które są teraz odstawiane w związku z włączaniem do ruchu kolejnych Hyundaiów. Do Warszawy przybyło już 75 ze 123 zamówionych tramwajów.

Pierwsza partia wozów wyruszyła w drogę na lawetach 22 lutego. – Dziękujemy za pomoc Tramwajom Warszawskim, mieszkańcom i władzom Warszawy za pomoc. Te tramwaje są nam niezbędne do tego, by zabezpieczyć ruch. Bez nich za jakiś czas musielibyśmy wstrzymać ruch. Praktycznie nie zostały nam żadne sprawne wagony i nie mamy możliwości ich odnowienia – mówił wtedy Artiem Semenichin, burmistrz Konotopu.

Wagony muszą zostać przystosowane do popularnego na wschodzie rozstawy szyn 1524 mm. Konotop zbliża się teraz do momentu wyjazdu tramwajów na tory. – Historyczna chwila. Pierwszy podarowany przez Warszawę tramwaj jest stawiany na naszych, szerokich torach. Dzisiaj pracownicy naszego zakładu transportowego będą przygotowywać wagon do testów ruchowych. Będą montować pantograf. Jutro lub pojutrze pierwszy wagon wyjedzie na linię na jazdy próbne – zapowiada Semenichin. To historyczne wydarzenie: do tej pory tramwaje Konstalu – w przeciwieństwie np. do czechosłowackich Tatr – nie były eksploatowane na szerokim torze.

Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5