Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Olsztyn: Pięć firm z ofertą budowy placu dworcowego

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2017-05-29 16:06
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olsztyn: Pięć firm z ofertą budowy placu dworcowego
mat. UM Olsztyn
Otwarto już oferty na przebudowę obecnego placu dworcowego. Dotychczasowe rondo zostanie gruntownie przebudowane, by połączyć różne formy transportu. Na placu znaleźć ma się zintegrowany węzeł przesiadkowy łączący usługi autobusów i tramwajów a także kolei.

Przedmiotem zamówienia jest budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego przy Dworcu Głównym w Olsztynie. Wykonawca będzie musiał wykonać prace w systemie „buduj” według dokumentacji, którą dostarczy miasto. Inwestycja powstanie w ramach projektu unijnego pn. Rozwój transportu zbiorowego w Olsztynie – łańcuchy ekomobilności. Olsztyn otrzymał 85-procentowe dofinansowanie.

Prace w 350 dni

Miasto przygotowało na to zamówienie 26,63 mln zł brutto środków. Z kolei tylko dwie z pięciu ofert, które wpłynęły do olsztyńskiego ratusza, mieszczą się w zakładanym budżecie. Najtańsza okazała się Skanska, która wyceniła prace na 22,94 mln zł brutto. Druga oferta należy do hiszpańskiej firmy Balzola, która wyceniła kontrakt na 23,8 mln zł brutto. Swoje oferty złożyli także warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno – Budowlanych Export – Pribex – 28,1 mln zł, Strabag – 28,9 mln zł oraz Budimex – 32,1 mln zł.

Oferty oceniane będą jednak nie tylko pod kątem ceny, która stanowi o 60% punktów, ale także czasu trwania robót – 20%, dodatkowej rękojmi za wady – 5% oraz przejęcia ryzyk przez wykonawcę – 15%. Maksymalny czas obowiązywania zamówienia nie może być dłuższy niż 420 dni. Wszyscy wykonawcy zadeklarowali, że skrócą prace do 350 dni kalendarzowych. Zgodzili się oni także na przejęcie ryzyk (jedynie Strabag odmówił części z nich) oraz zadeklarowali 60-miesięczny okres dodatkowego okresu na zgłaszanie wad (Strabag wyłącznie 36 miesięcy).

Będzie nowy węzeł przesiadkowy


Prace polegać będą na budowie zintegrowanego węzła przesiadkowego przy Dworcu Głównym. Wymagać będzie to przebudowania placu Konstytucji 3 Maja. Zmieni się układ wlotów na rondo, które zyska bardziej eliptyczny kształt niż obecnie, gdyż zawrotka kierująca do dworca znajdzie się za torami odstawczymi tramwajów, bliżej skrzyżowania ul. Lubelskiej z ul. Przemysłową. Więcej o zmianach piszemy tutaj.

W ramach prac zaplanowano także budowę dodatkowego toru odstawczego, małej architektury, ciągów pieszych i rowerowych, ITS i dostosowania terenu przyległego do inwestycji. W ramach inwestycji powstanie plac postojowy dla autobusów, które nie będą stacjonować już pod budynkiem dworca. Przystanek początkowy znajdzie się na placu w postaci specjalnego peronu przy obecnym wieżowcu Przewozów Regionalnych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jest przetarg na olsztyński plac dworcowy

Przestrzeń

Jest przetarg na olsztyński plac dworcowy

Martyn Janduła 29 marca 2017

Olsztyn: Plac dworcowy z dodatkowym torem dla tramwajów

Przestrzeń

Olsztyn: Plac dworcowy z dodatkowym torem dla tramwajów

Martyn Janduła 23 marca 2017

Olsztyński dworzec będzie o połowę mniejszy

Przestrzeń

Olsztyński dworzec będzie o połowę mniejszy

Martyn Janduła 01 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5