Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Lublin: Rozbudowa trolejbusów w ul. Jana Pawła II i al. Kraśnickiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-12-14 16:08
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lublin: Rozbudowa trolejbusów w ul. Jana Pawła II i al. Kraśnickiej
fot. Martyn Janduła
Lublin prowadzi przetarg na budowę sieci trakcyjnej dla trolejbusów w ciągu Jana Pawła II (od Granitowej do al. Kraśnickiej) oraz al. Kraśnickiej (od Jana Pawła II do pętli Węglin). Inwestycja zostanie zrealizowana do końca przyszłorocznych wakacji.

Przedmiotem przetargu jest budowa sieci trakcyjnej dla trolejbusów w ul. Jana Pawła II od ul. Granitowej do al. Kraśnickiej, a także w ciągu al. Kraśnickiej od ul. Jana Pawła II do pętli trolejbusowej i na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Granitowej. Postępowanie obejmuje też realizację podstacji trolejbusowej Węglin, przyłączy zasilających na przystankach przy ul. Jana Pawła II, a także wiat przystankowych przy ul. Muzycznej (dwie sztuki) i Jana Pawła II (pięć sztuk). Projektowana sieć trakcyjna umożliwi połączenie komunikacyjne zachodniej części Lublina oraz nowych osiedli mieszkaniowych zlokalizowanych przy ul. Jana Pawła II z centrum miasta.

Lublin czeka na oferty do 24 stycznia. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w okresie ostatnich pięciu lat wykonały co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na realizacji 6 tys. metrów bieżących sieci trakcyjnej trolejbusowej lub tramwajowej i zrealizowały minimum jedną podstację trakcyjną bądź stację transformatorową wnętrzową. O wyborze zadecydują cena (60%), okres gwarancji (20%), doświadczenie kierownika budowy (20%).

Wzdłuż sporej części trasy stoją już słupy trakcyjne wybudowane w ramach inwestycji drogowej (choć niektóre w rejonie Jana Pawła II i al. Kraśnickiej wymagają wymiany – ich konstrukcja uniemożliwia obciążenie siłami od sieci trakcyjnej ostatniej części trzyelementowego słupa). Realizacja zamówienia potrwa do 30 sierpnia 2017 r. Więcej o planach trolejbusowych Lublina tutaj

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Komunikacyjna przyszłość Lublina. Trolejbusy? Elektrobusy?

Komunikacja

Komunikacyjna przyszłość Lublina. Trolejbusy? Elektrobusy?

Martyn Janduła 06 września 2016

Lublin planuje kolejne odcinki linii trolejbusowych

Przestrzeń

Lublin planuje kolejne odcinki linii trolejbusowych

Witold Urbanowicz 02 maja 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5