Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Londyn. Po nocnym metrze czas na nocną kolej naziemną

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
27-11-2017
Ostatnia modyfikacja:
30-11-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport for London/Global Rail News

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Londyn. Po nocnym metrze czas na nocną kolej naziemną
Fot. mattbuck, CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons
Władze Londynu wyciągnęły wnioski z uruchomienia na kilku liniach metra nocnych kursów i idą o krok dalej. 15 grudnia na sieci London Overground rozpoczną kursowanie nocne pociągi.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan już latem informował, że miasto będzie dążyć do wprowadzenia kolejnych udogodnień w komunikacji. Nocne pociągi zostaną uruchomione na odcinku New Cross Gate – Dalston, z pominięciem stacji Whitechapel, gdzie trwają prace przy budowie kolei Crossrail. Plany zakładają wydłużenie kursów do Highbury & Islington jeszcze w styczniu. Pociągi będą kursowały 24 godziny na dobę. Chodzi o noce z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę.

Szybsze i łatwiejsze powroty

Korzystający z pociągów w tej relacji będą mogli przesiadać się do metra na stacji Canada Water (linia Jubilee) oraz, po wydłużeniu trasy, na stacji Highbury & Islington (linia Victoria). Podróżni będą mieli dostęp do kilkunastu, odjeżdżających 2 lub 3 razy na godzinę autobusów, bezpośrednio skomunikowanych z przystankami i stacjami linii East London.

Uruchomienie nocnych pociągów na linii East London zbiega się z dziesiątą rocznicą istnienia sieci London Overground. Pierwsze pociągi pod tą marką ruszyły w listopadzie 2007 roku i zastąpiły wcześniej istniejącą sieć North London Railways. – W ciągu ostatnich dziesięciu lat kolej London Overground zmieniła oblicze podróżowania w obszarze stolicy, umożliwiając dostęp do słabo skomunikowanych obszarów, a także wyznaczyła nową jakość na sieci kolejowej – podkreślił burmistrz Londynu. – Pracujemy nad ulepszaniem jakości połączeń i cieszę się, że możemy wprowadzić tego typu projekt na linii East London. Nocne pociągi pomogą tysiącom londyńczyków wrócić do domu po pracy oraz tym, którzy rozkoszują się nocnym życiem stolicy – dodał.

Sukces nocnych kursów

To kolejne działanie władz Londynu na rzecz pasażerów. Przypomnijmy: 19 sierpnia 2016 roku ruszyło całodobowe, weekendowe metro. W tej chwili pociągi kursują na liniach: Central, Victoria, Jubilee, Northern oraz Piccadilly. Z podsumowania działalności nocnego metra wynika, że przyniesie to budżetowi miasta dodatkowe 130 mln funtów rocznie. Dlatego też władze Londynu nastawiają się na rozwinięcie tego typu działalności. W kolejnych latach jest planowane uruchomienie nocnego metra na liniach: Circle, District, Hammersmith & City oraz Metropolitan. Wcześniej jednak muszą zakończyć się prowadzone tam prace modernizacyjne.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5