Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Warszawa: Kierowca z koronawirusem. Miasto analizuje nocne kursy metra i linii 9

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-03-2020
Ostatnia modyfikacja:
27-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Warszawa: Kierowca z koronawirusem. Miasto analizuje nocne kursy metra i linii 9
fot. MJ
Sytuacja epidemiologiczna wiąże się z wieloma wyzwaniami dla funkcjonowania komunikacji miejskiej. Władze stolicy poinformowały o kolejnym przypadku kierującego pojazdem, który jest zakażony koronawirusem. Obłożenie komunikacji pozostaje na niewielkim poziomie. Miasto będzie analizować kwestię utrzymania wydłużonych kursów tramwajów i metra w noce weekendowe.

Wyzwaniem jest organizowanie komunikacji przy spełnieniu norm, narzuconych przez rozporządzenie Ministra Zdrowia, a także utrzymującym się problemie z obsadą w komunikacji miejskiej. – Mamy problem z kierowcami i motorniczymi, których jest coraz mniej – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Jak informuje ratusz, 25 marca MZA raportowało brak 109 kierowców, a Tramwaje Warszawskie – 45 motorniczych. Wszystkie pociągi metra wyjechały zgodnie z rozkładem jazdy. Wczoraj (26 marca) już sytuacja wyglądała lepiej – brakowało 32 motorniczych.

Pojawiają się jednak i nowe problemy. – Dzisiaj dotarła do nas informacja, że mamy kierowcę zarażonego koronawirusem. Sanepid jest poinformowany, teraz dokładnie oceniamy, czy część kierowców będzie musiała przejść na kwarantannę – powiedział Trzaskowski. Kierowca MZA 24 marca został skierowany na kwarantannę, a wczoraj otrzymał informację o pozytywnym wyniku. Po wywiadzie Sanepid stwierdził, że kontakt z kierowcą miało 29 pracowników – 24 kierowców i pięć osób z administracji. Na razie nie ma informacji o skierowaniu na kwarantannę.

To już kolejna taka sytuacja. Wcześniej zachorował maszynista SKM, co wiązało się z odwołaniem kursów w pierwszych dniach. – Jesteśmy przygotowani na różne scenariusze „awaryjne” uwzględniające absencję wśród prowadzących pojazdy. Część pracowników ma teraz wolne, by w razie konieczności – i wyłączenia części pracowników na kwarantannę – zapewnić ciągłość komunikacji – informuje Gałecka.

Na miasto wyjeżdża maksymalna liczba dostępnych pojazdów – w środę 25 marca było to 1440 autobusów i 382 tramwaje. – W pierwszej kolejności staramy się zapewnić realizację wszystkich kursów porannych i realizowanych w godzinach szczytów komunikacyjnych – informuje Karolina Gałecka, rzeczniczka ratusza.

Nadal utrzymuje się niewielkie obłożenie komunikacji. – Sytuacja się ustabilizowała pod koniec zeszłego tygodnia – w autobusach jest to ok. 25-26 proc. wcześniejszego napełnienia (poniedziałek 26,2 proc, wtorek 26,1 proc.), w metrze ok. 14-15 proc. (14,5 proc. w poniedziałek, 14,2 proc. we wtorek) – wylicza Karolina Gałecka.

W tej sytuacji pojawiają się pytania o sensowność utrzymywania części nocnej oferty – np. wydłużonych godzin kursowania tramwajów czy metra w weekendy. – Obserwujemy i analizujemy wykorzystanie i ewentualne zmiany w kursowaniu tramwajów linii 9 oraz metra w nocy – wskazuje Gałecka.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

MZA z autobusem w biało-czerwonej okleinie na mundial

Przestrzeń

MZA z autobusem w biało-czerwonej okleinie na mundial

Rafał Dybiński / Witold Urbanowicz 23 listopada 2022

Warszawa: Autobusy gazowe opóźnione, elektryczne do poprawki

Komunikacja

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

MZA z autobusem w biało-czerwonej okleinie na mundial

Przestrzeń

MZA z autobusem w biało-czerwonej okleinie na mundial

Rafał Dybiński / Witold Urbanowicz 23 listopada 2022

Warszawa: Autobusy gazowe opóźnione, elektryczne do poprawki

Komunikacja

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5