Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Londyn utrzymuje nocne kursy metra. Będą kolejne linie

Dalej Wstecz
Autor:

Łukasz Pastor

Data publikacji:
2015-03-01 08:41
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Londyn utrzymuje nocne kursy metra. Będą kolejne linie
fot. Misterzee, lic. CC 3.0londyńskie metro w nocy
Władze Londynu widzą coraz więcej zalet w uruchamianiu metra nocą. Co prawa nocne kursy mają być prowadzone tylko w weekendy, ale jeszcze przed ich wdrożeniem podjęto decyzję i dodaniu kolejnych linii do oferty nocnego metra, które nie dość, że poprawi jakość usług, to jeszcze ma przynieść Londynowi spore zyski.

Bliższe plany dotyczące uruchomienia nocnych kursów metra w Londynie przedstawiono w 2013 r. Z czasem zaczęto precyzować informacje, kiedy i które linie miałyby być otwierane. Ostatecznie w 2014 roku podjęto decyzję, że nocne metro będzie funkcjonowało w roku 2015 – począwszy od 12 września (na kilka dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Rugby) . Główny powód uruchomienia nocnych kursów nie jest związany z mistrzostwami. W Londynie systematycznie zwiększa się zapotrzebowanie na nocne środki transportu, które szybko i sprawnie dowiozą pasażerów do celu. Dlatego w mieście coraz częściej mówiono o konieczności wyjścia naprzeciw oczekiwaniom londyńczyków, którzy w jak najprostszy sposób chcą za pomocą transportu publicznego podróżować. Z tego też powodu metro ma kursować nocą w piątki i w soboty.

Więcej nocnych linii

Zgodnie z przedstawionym w minionym roku projektem, całodobowe kursy mają zostać uruchomione na liniach: Central, Northern, Jubilee, Victoria oraz Piccadilly. Niedawno zapadła kolejna decyzja – kursy nocne będą prowadzone także na liniach: Circle, District, Hammersmith & City oraz Metropolitan. W tym przypadku termin uruchomienia nowej oferty będzie jednak późniejszy. W 2013 roku Transport for London podpisał z Bombardierem kontrakt na modernizację systemów sterowania tych linii. Nie ma pewności, kiedy zakończą się prace, ale wraz z domknięciem modernizacji systemów sterowania ruszyłyby nocne kursy metra na tych liniach w weekendy. Niewykluczone, że nastąpi to w 2018 r.

To się opłaca?

Mer Londynu Boris Johnson zapowiedział także, że nocne kursy ruszą także od 2017 r. na liniach naziemnych sieci London Overground, a cztery lata później na sieci Docklands Light Railway - bezobsługowej kolei obsługującej obszar wschodniego Londynu.

Przeprowadzone analizy wykazały, że uruchomienie 24-godzinnych kursów tylko na pięciu liniach metra, które zostały wytypowane do projektu jako pierwsze, przyniesie miastu i lokalnej gospodarce 360 mln funtów zysku w skali roku.

Na wybranych liniach, w przedziałach czasowych o większych potokach pasażerskich, pociągi w godzinach nocnych mają kursować co 7 minut.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Czy londyńskie metro zagrało w Gwiezdnych Wojnach?

Przestrzeń

Czy londyńskie metro zagrało w Gwiezdnych Wojnach?

Jakub Dybalski 08 kwietnia 2016

Metro w Londynie wreszcie pojedzie nocą?

Komunikacja

Metro w Londynie wreszcie pojedzie nocą?

Witold Urbanowicz 25 marca 2016

Londyn stawia na całodobowe metro

Komunikacja

Londyn stawia na całodobowe metro

Łukasz Pastor 29 września 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5