Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź Fabryczna: Wreszcie koniec problemów z dostępnością?

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
20-02-2019
Ostatnia modyfikacja:
28-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź Fabryczna: Wreszcie koniec problemów z dostępnością?
fot. Kasper FiszerWPA Łódź Fabryczna
Problemy autobusowego dworca Łódź Fabryczna rozwiązywane są powoli, tym niemniej obecnie zakończyły się długotrwałe utrudnienia z korzystaniem z prowadzących tam wind i schodów ruchomych. Ostatni przestój urządzeń miał miejsce w grudniu zeszłego roku. Jak zapewnia nas ZDiT UMŁ, obecnie wszelkie dźwigi pozostają pod stałą kontrolą firmy serwisowej.

Na naszych łamach kilkukrotnie opisywaliśmy awarie wind i schodów ruchomych prowadzących na autobusową część dworca Łódź Fabryczna, która nosi oficjalną nazwę Wielostanowiskowego Przystanku Autobusowego. Przestoje trwały nawet kilka miesięcy i następowały m.in. po obfitych opadach deszczu. W ciągu zaledwie nieco ponad dwóch lat eksploatacji nowego dworca długotrwałe przerwy w działaniu urządzeń następowały przynajmniej kilkukrotnie.

Windy i schody pod stałą kontrolą konserwatora

Ostatnia awaria zaobserwowana przez naszą redakcję miała miejsce na początku grudnia zeszłego roku. Zatrzymały się wówczas schody ruchome pozwalające przemieścić się pomiędzy płytą dworca autobusowego a al. Rodziny Poznańskich z przystankami tramwajowymi i krańcem autobusowych linii miejskich i podmiejskich. Zarządca obiektu, Zarząd Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi, długo nie komentował sprawy.

ZDiT poinformował nas jednak, że usterkę udało się usunąć. – Obecnie wszelkie urządzenie działają bez problemu, a nad ich stanem technicznym czuwa firma konserwacyjna – mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu. Przyznaje przy tym, że w ostatnich dwóch latach kilka razy doszło do zatrzymania wind lub schodów ruchomych. – Było to spowodowane pracami serwisowymi, usterką techniczną lub uszkodzeniami mechanicznymi – tłumaczy.

ZDiT zapewnia, że dworzec pozostawał dostępny dla niepełnosprawnych

– Jednak za każdym razem dostępna była choć jedna z wind, aby zapewnić komunikację dla osób niepełnosprawnych – zapewnia nas Tomasz Andrzejewski. Zdarzało się przy tym, że znalezienie czynnego dźwigu stanowiło pewien problem nawet dla osoby bez ograniczeń sprawności ruchowej. Informacje o dostępnym urządzeniu zamieszczane były bowiem na mapkach, które dla osób nieznających dobrze dworca mogły pozostawać nieco nieczytelne.

Wciąż aktualne pozostają natomiast inne problemy autobusowej części Łodzi Fabrycznej: brak zapowiedzi megafonowych kursów, brak możliwości zakupu biletu w kasie, a przede wszystkim wciąż relatywnie niewielka liczba obsługiwanych stąd połączeń. Ograniczony jest też zakres informacji udzielanych przez czynne od niedawna okienko. Choć uruchomił ją Zarząd Dróg i Transportu, nie można w niej dowiedzieć się niczego o połączeniach miejskich i podmiejskich organizowanych przez ZDiT.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5