Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź Fabryczna: Nieco więcej wynajętych pomieszczeń. Przełomu wciąż nie ma

Dalej Wstecz
Data publikacji:
09-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Łódź Fabryczna: Nieco więcej wynajętych pomieszczeń. Przełomu wciąż nie ma
fot. Travelarz, lic. CC 3.0 Polska
Pomimo trudnego dla handlu okresu pandemii poziom wynajęcia powierzchni na dworcu Łódź Fabryczna wzrósł – informuje zarządca obiektu. Przełomu wciąż jednak nie ma i spora część lokali wciąż pozostaje pusta. PLK liczą, że zainteresowanie potencjalnych najemców pojawi się po otwarciu tunelu średnicowego prowadzącego do stacji Łódź Kaliska.

Nowy dworzec Łódź Fabryczna funkcjonuje już od ok. siedmiu lat. Pomimo to spora część lokali przeznaczonych pod wynajem pozostaje wciąż pusta, bo zarządcom obiektu nie udało się nadal znaleźć chętnych na prowadzenie tam działalności gospodarczej. Właściciel dworca, PKP Polskie Linie Kolejowe, tłumaczy to m.in. trudną sytuacją ekonomiczną, jaka panowała od chwili wybuchu pandemii koronawirusa.

– Na dworcu Łódź Fabryczna działają punkty kawiarniane oraz automaty sprzedażowe. Jest salonik prasowy, można też skorzystać z bankomatów – mówi Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP PLK. Dodaje, że jego spółka wciąż aktywnie poszukuje zainteresowanych najmem, m.in. publikując ogłoszenia na swojej stronie internetowej. Dodaje, że możliwe są negocjacje zarówno proponowanych przez Polskie Linie Kolejowe cen, jak i zasad najmu.

Czy taka polityka przynosi oczekiwany skutek? – Wpływ na zainteresowanie miała sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Mimo to powierzchnia wykorzystywana przez najemców zwiększyła się o ok. 100 metrów kwadratowych względem stanu sprzed pandemii – wskazuje nasz rozmówca. Mówi też o kolejnych toczących się rozmowach i zapowiada ogłoszenie przetargów na wynajem pomieszczeń.

Zdaniem przedstawiciela PLK atrakcyjność oferty wynajmu znacząco wzrośnie po otwarciu drążonego tunelu średnicowego pod Łodzią. – Dworzec Łódź Fabryczna stanie się głównym dworcem Łodzi – tłumaczy. Wskazuje na planowaną znacznie większą rolę stacji zarówno w ruchu aglomeracyjnym i regionalnym, jak i dalekobieżnym. To zaś powinno jego zdaniem przełożyć się na charakter obszaru wokół dworca, co z kolei z dodatkowo zwiększy potencjał komercyjny powierzchni dworcowej.

Dlaczego wynajmem powierzchni na Fabrycznej zajmuje się PKP PLK, a nie PKP SA? Bo to ta spółka pozostaje właścicielem dworca, po kilku latach zrezygnowała też z powierzenia usług zarządzania nim Polskim Kolejom Państwowym. – Takie rozwiązanie pozwala na sprawne i efektywne zarządzanie dworcem – ocenia Rafał Wilgusiak. Wskazuje on na komplementarność inwestycji dworcowej z samym tunelem prowadzącym na Fabryczną od strony Łodzi Niciarnianej.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5