Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź Fabryczna: Pewne sukcesy w wynajmie powierzchni handlowej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-06-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Łódź Fabryczna: Pewne sukcesy w wynajmie powierzchni handlowej
fot. Kasper Fiszer
PKP PLK znalazły najemców kolejnych lokali na dworcu Łódź Fabryczna. Do zagospodarowania wciąż pozostało jednak dużo przestrzeni przewidzianej na punkty handlowe czy usługowe. Czy wkrótce wszystkie wolne lokale zamienią się w sklepy, kawiarnie czy kwiaciarnie?

Od momentu otwarcia nowej, podziemnej Łodzi Fabrycznej jednym z największych problemów obiektu jest niewielki stopień wykorzystania obszernych przestrzeni handlowych. Ani poprzedni zarządca obiektu – PKP SA – ani aktualny, będący również właścicielem – PKP PLK – nie osiągnął w tej sprawie przełomu. Są jednak wreszcie dobre informacje, a krajowy zarządca infrastruktury kolejowej z optymizmem patrzy w tej kwestii w przyszłość.

Trwają rozmowy dotyczące kolejnego lokalu

– Zwiększa się powierzchnia wykorzystywana przez najemców. W stosunku do stanu przed pandemią to ok. 100 metrów kwadratowych więcej zagospodarowanej powierzchni – mówi Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Ocenia jednocześnie, że na dworcu znajdują się punkty świadczące wszystkie usługi, które mogą być przydatne w czasie podróży. Są więc małe kawiarnie, salonik prasowy, automaty sprzedające napoje i przekąski oraz bankomaty.

Dodaje też, że PLK prowadzą aktualnie rozmowy dotyczące wynajmu kolejnego lokalu o powierzchni ok. 100 metrów kwadratowych. Nawet jeśli zakończą się one sukcesem, pustych pozostanie wciąż wiele pomieszczeń, które jeszcze nigdy nie zostały zagospodarowane. – – Wpływ na zainteresowanie najemców miała sytuacja pandemiczna – tłumaczy nasz rozmówca, choć również przed początkiem epidemii negocjacje z potencjalnie chętnymi do otwarcia swojej działalności na dworcu nie doprowadziły do zagospodarowania całej dostępnej przestrzeni.

Zmienia się obszar wokół Fabrycznej, zmieni się też rozkład jazdy

PLK zapewniają, że w czasie lockdownów wspierały najemców, a teraz zachęcają wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą najmu, którą zaprezentowano na stronie internetowej spółki. Już teraz na korzyść Fabrycznej działa zdaniem przedsiębiorstwa zmieniające się otoczenie dworca, bo powstaje tam dzielnica biurowa. – Po zakończeniu budowy tunelu średnicowego Łódź Fabryczna stanie się zaś głównym dworcem Łodzi – podkreśla przedstawiciel zarządcy infrastruktury.

To wówczas liczba chętnych do założenia na terenie Fabrycznej sklepu, kawiarni czy innego punktu usługowego ma według oczekiwań PLK wzrosnąć. – Łatwiejsze staną się podróże w kierunkach zachodnim, północnym i południowym – argumentuje Rafał Wilgusiak. Więcej pasażerów to zaś więcej potencjalnych klientów.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5