Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź Fabryczna: Windy działają, ale czy przestojów da się uniknąć?

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-09-03 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź Fabryczna: Windy działają, ale czy przestojów da się uniknąć?
Fot. Kasper FiszerInformacja o awarii wind na dworcu Łódź Fabryczna
Bez problemów można obecnie dostać się z naziemnych przystanków tramwajowych czy autobusowych na podziemną płytę dworca autobusów regionalnych i dalekobieżnych Łódź Fabryczna. Miasto naprawiło bowiem zepsute po majowych nawalnych opadach windy. Jak twierdzi jednak zarządca obiektu, w przypadku gwałtownych zjawisk atmosferycznych trudno jest zapobiec zniszczeniom. Czy problemy powtórzą się zatem w przyszłości?

W zeszłym miesiącu informowaliśmy na naszych łamach o kolejnych istotnych problemach dotyczących funkcjonowania podziemnego dworca Łódź Fabryczna. Po majowej ulewie unieruchomione zostały windy prowadzące z poziomu „0” na część autobusową. Nie był to pierwszy przypadek nieusuwanej przez dłuższy okres awarii dźwigów. W zeszłym roku przerwa w funkcjonowaniu większości z nich trwała około siedem miesięcy, co wynikało z przedłużającej się naprawy gwarancyjnej.

ZDiT: Trudno o skuteczne zabezpieczenie przed skutkami oberwania chmury

Jak zapewnia nas zarządca tej części dworca, aktualnie nie ma już problemów z dostaniem się na płytę ze stanowiskami odjazdowymi autobusów dalekobieżnych. – Oczywiście windy zostały naprawione i obecnie wszystkie są do dyspozycji pasażerów – mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Przerwa pracy dźwigów tym razem trwała zatem około trzy miesiące.

Jak przypomina nasz rozmówca, opady, jakie miały miejsce 11 maja tego roku, były wyjątkowo intensywne. – Podczas tej ulewy doszło do licznych podtopień i zalań na terenie miasta – podkreśla. – W takim przypadku trudno o skuteczne zabezpieczenie – ocenia. Nie da się zatem wykluczyć, że w przypadku wystąpienia podobnie gwałtownych zjawisk atmosferycznych dojdzie do ponownego przerwania pracy dźwigów, a usunięcie szkód znów zajmie więcej niż kilka godzin czy dni.

Przeglądy instalacji mają pomóc w uniknięciu ponownego paraliżu

ZDiT przekonuje przy tym, że stara się zapobiec awariom. – Przed spodziewanymi opadami wykonywane są przeglądy instalacji, aby uniknąć podobnych sytuacji – powiedział nam przedstawiciel Zarządu.

Wciąż aktualne wydają się natomiast pozostałe problemy autobusowego dworca Łódź Fabryczna. Choć otwarto tam okienko informacji, nadal nie sprzedaje ono żadnych biletów, a wielu przewoźników, którzy korzystali z dawnego Dworca Centralnego PKS (autobusowej części zburzonej naziemnej Łodzi Fabrycznej), nie przywróciło dawnego przebiegu swoich tras. Z peryferyjnego dworca Łódź Północna należącego do PKS Łódź odjeżdżają więc np. wszystkie autobusy w kierunku Rawy Mazowieckiej i Nowego Miasta nad Pilicą.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5