Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Jeden chętny na dostawy nowych tramwajów do Gorzowa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-01-31 12:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jeden chętny na dostawy nowych tramwajów do Gorzowa
fot. WU
MZK w Gorzowie Wielkopolskim otworzyło oferty w przetargu na dostawę 14 nowych, w pełni niskopodłogowych tramwajów z opcją na kolejne sześć pojazdów. Jak się okazało wpłynęła jedna oferta od Pesy. Mieści się ona w kosztorysie zamawiającego. Przetargiem było zainteresowane także konsorcjum Stadler i Solaris, jednak nie złożyło ono swojej oferty.

W listopadzie zeszłego roku MZK w Gorzowie Wielkopolskim ogłosił przetarg na dostawy 14 tramwajów z opcją na kolejne sześć pojazdów. Pojazdy mają być w pełni niskopodłogowe oraz dwukierunkowe. To pierwszy w tym mieście od dziesiątek lat zakup zupełnie nowych tramwajów.

Dzisiaj minął termin składania ofert. – Wpłynęła jedna oferta, złożona przez firmę Pesa Bydgoszcz. Oferta mieście się w kosztorysie – informuje Marcin Pejski, rzecznik prasowy MZK Gorzowie. Jak dodaje, miasto zaplanowało wydać kwotę 115,2 mln zł, a oferta Pesy opiewa na kwotę 115,078 mln zł. Co zaproponowała Pesa? – Biorąc pod uwagę specyfikację zamówienia, będzie to coś nowego. Pojazd z jednej z naszych rodzin, ale specjalnie dostosowany do tego zamówienia – mowi Maciej Grześkowiak, szef PR Pesy.

Zgodnie ze specyfikacją zamówienia, tramwaj, napędzany silnikami prądu przemiennego, musi składać się z trzech członów i być oparty na trzech wózkach. Długość pojazdu określono na 23-26 m, a szerokość – 2,4 m (również taka wartość wymagana jest na dolnych krawędziach ścian bocznych). Całkowita pojemność wagonu tramwajowego nie może być mniejsza niż 160 osób (przy napełnieniu 5 osób/m2), przy czym liczba miejsc siedzących musi wynosić co najmniej 40 pełnowymiarowych (z wyłączeniem siedzeń składanych). Zamawiającemu zależy na oszczędnej eksploatacji. Wymagane są wózki obrotowe z możliwością zastosowania sztywnego wózka tocznego. 

Założono, że realizacja całości zamówienia nastąpi nie później niż w terminie 18 miesięcy od momentu decyzji o zaakceptowaniu wniosku o dofinansowanie unijne. Dostawa pierwszego tramwaju przewidziana jest w ciągu 14 miesięcy. W kolejnych miesiącach mają być dostarczane po trzy wozy, a w 18 miesiącu przewidziano dostawę czterech wozów. Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z prawa opcji, gdy uzyska środki finansowe, które umożliwią mu zakup kolejnych pojazdów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańskie Autobusy i Tramwaje zamawiają autobusy cabrio

Komunikacja

Gdańskie Autobusy i Tramwaje zamawiają autobusy cabrio

Witold Urbanowicz 31 stycznia 2017

Jakie tramwaje zamawia Gorzów?

Komunikacja

Jakie tramwaje zamawia Gorzów?

Witold Urbanowicz 02 grudnia 2016

Gorzów przebuduje torowisko tramwajowe we wschodniej części miasta

Przestrzeń

Gorzów przebuduje torowisko tramwajowe we wschodniej części miasta

Witold Urbanowicz 27 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5