Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: Testowe tramwaje na Trasie Łagiewnickiej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-06-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Kraków / inf. własne

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Kraków: Testowe tramwaje na Trasie Łagiewnickiej
mat. UM Krakow
W piątek, 3 czerwca realizowane są kilkugodzinne przejazdy testowe tramwaju na nowym odcinku linii między pętlą Kurdwanów a ul. Zakopiańską. W ramach testów odbywają się kontrolne przejazdy przez tunel biegnący między sanktuariami Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II.

Spółka miejska Trasa Łagiewnicka podpisała w marcu 2017 r. umowę z konsorcjum firm Budimex i Ferrovial na projekt i budowę ok. 3,5-kilometrowej trasy drogowej między skrzyżowaniem z ul. Grota-Roweckiego i skrzyżowaniem z ul. Beskidzką i Halszki. Elementem inwestycji jest też trasa tramwajowa łącząca Kurdwanów z ul. Zakopiańską i dalej z centrum Miasta. Pierwotnie prace miały zakończyć się w 2020 r.

W ramach realizacji powstało ponad 2 km tuneli, w tym tunel tramwajowy. Nowy odcinek trasy tramwajowej będzie liczył ok. 1,7 km długości. Na trasie przewidziano ok. 652-metrowy tunel tramwajowy – z podziemnym, częściowo odsłoniętym z boku przystankiem. Z podziemnego przystanku będzie można wyjść schodami zwykłymi lub wyjechać 14-osobowymi windami na teren w sąsiedztwie mostu Miłosierdzia, skąd jest znacznie bliżej do sanktuariów Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II. Inwestycja objęła też korektę koryta rzeki Wilgi na odcinku ponad 0,5 km.

Na trasie przejazdu tramwaju zaplanowano przystanki: przy ul. Beskidzkiej (w rejonie pętli tramwajowej w Kurdwanowie), przy ul. Witosa i Turowicza, przy kładce łączącej sanktuaria Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II (to wspomniany podziemny przystanek) i przy ul. Zakopiańskiej. Trasa Łagiewnicka wraz z nowym połączeniem tramwajowym zostaną oddane do użytku w połowie lipca.

   
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5