Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Kraków. Autobusem wzdłuż Trasy Łagiewnickiej

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
18-10-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Kraków

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Kraków. Autobusem wzdłuż Trasy Łagiewnickiej
mat. UM Kraków
Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie przygotowuje się do uruchomienia nowej linii autobusowej, która będzie kursowała wzdłuż Trasy Łagiewnickiej oraz po przebudowanej ul. Czerwone Maki. Linia zostanie uruchomiona w drugiej połowie listopada.

Autobus o numerze 196 z częstotliwością co 15 minut będzie kursował na trasie Łagiewniki – Zakopiańska – Trasa Łagiewnicka – Kobierzyńska – Lubostroń – Czerwone Maki – Skotniki Szkoła, a co drugi kurs zostanie wydłużony do przystanku Kozienicka w zamian za funkcjonującą tam linię 116.

Nowe połączenie autobusowe umożliwi mieszkańcom ul. Skotnickiej (w tym dojazd do szkoły), Mochnaniec, Lubostroń, Kobierzyńskiej oraz rejonu Trasy Łagiewnickiej w szybszy oraz wygodniejszy sposób przedostać się do linii tramwajowej wzdłuż ul. Zakopiańskiej lub Czerwonych Maków P+R, aby dalej kontynuować swoją podróż tramwajem. Dodatkowo pozwoli także na przesiadkę do linii autobusowej w kierunku Nowej Huty na skrzyżowaniu ul. Tischnera z Zakopiańską.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa zlecił wykonanie dwóch przystanków tymczasowych utwardzonych kruszywem kamiennym – na ul. Lubostroń przed skrzyżowaniem z ul. Kobierzyńską. Prace zostaną wykonane w pierwszej połowie listopada br., a ich koszt to ok. 15 tys. zł.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5