Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kraków: Pod koniec sierpnia otwarcie Trasy Łagiewnickiej. Pojadą nią trzy linie tramwajowe

Dalej Wstecz
Data publikacji:
22-08-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Kraków: Pod koniec sierpnia otwarcie Trasy Łagiewnickiej. Pojadą nią trzy linie tramwajowe
fot. UM Kraków
W sobotę, 27 sierpnia, ok. godz. 13-14 pierwsi kierowcy będą mogli przejechać Trasą Łagiewnicką. Z kolei w poniedziałek, 29 sierpnia, uruchomiona zostanie linia tramwajowa, łącząca Kurdwanów z Łagiewnikami.

– Realizacja tego fragmentu trzeciej obwodnicy spowoduje odciążenie skrzyżowań w Łagiewnikach oraz ronda Matecznego. Ma on za zadanie przeprowadzenie ruchu międzydzielnicowego z ominięciem centrum Krakowa, szczególnie Alej Trzech Wieszczów i powiązanie go węzłami z ruchem lokalnym tak, by minimalizować utrudnienia drogowe – mówił prezydent Jacek Majchrowski w programie „Nowy Tydzień” z telewizją.kraków.pl.


Dzięki wykonaniu tunelu tramwajowego wraz z infrastrukturą tramwajową (pętlą i przystankami) mieszkańcy południa Krakowa zyskają nowe, szybsze połączenia tramwajowe. Na niektórych trasach, jak przekonuje miasto, czas przejazdu skróci się nawet o około 10-15 minut.

Trasa to: 3,5 km infrastruktury, z czego 2 km, czyli prawie 60 proc. biegnie sześciu w tunelach drogowych i jednym tramwajowym. To nie tylko połączenie drogowe, ale również istotne dla mieszkańców połączenie tramwajowe, na budowę którego Kraków uzyskał unijne dofinansowanie. Poza drogami powstały nad tunelami tereny rekreacyjne z boiskami, skateparkami czy siłowniami powstałymi nad układem drogowym w rejonie ul. Zbrojarzy oraz parkowy obszar między dwoma sanktuariami.

W związku z uruchomieniem nowego połączenia dla tramwajów, wprowadzane zmiany w przebieu linii:
  • linia nr 10 – z Łagiewnik przez Trasę Łagiewnicką do Kurdwanowa
  • linia nr 11 – z Małego Płaszowa przez Trasę Łagiewnicką do Czerwonych Maków
  • linia nr 50 – co drugi kurs z Kurdwanowa przez Trasę Łagiewnicką do Borku Fałęckiego.

W zamian za przekierowanie linii nr 11 z rejonu Starego Podgórza na nową trasę przez Trasę Łagiewnicką, zostanie uruchomiona linia nr 6 na trasie Mały Płaszów – Cichy Kącik. Zmiana ta pozwoli jednocześnie zachować połączenie rejonu Małego Płaszowa ze Starym Podgórzem, a także połączyć Mały Płaszów z centrum miasta od strony zachodniej.


Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5